Минулого тижня почались підготовчі роботи до великої реконструкції спортивного комплексу у Вінниці по вулиці Академіка Янгеля (колишня Фрунзе). У четвер-п'ятницю навколо СКА близько десяти працівників встановлювали огороджу. До кінця жовтня діти ще відвідуватимуть секції, які діють у спорткомплексі. Роботи ж внутрішні планують почати у листопаді.
Наразі проводимо підготовчі роботи. Облаштовуємо огородження майданчика, – розповів "Місту" Сергій, один із будівельників.
На оголошений у Прозоро тендер з реконструкції СКА заявки подали 8 підприємств: фірма "Сфера", ТОВ "Олеріт", ТОВ "ТБС-Проф", ПП "Арка-ПТФ", ТОВ "Ідея-Центр", ДП Міноборони "Вінницьке інженерно-будівельне управління", ПП Б.В.В-БУД і ПП "Сімбілд". Заявки "Сфери" і "Олеріт" відхилили. Зокрема, як значиться у протоколі дискваліфікації ТОВ "Олеріт" – через те, що "не надано антикорупційну програму".
Тендер на реконструкцію виграло ТОВ "ТБС-ПРОФ".
Кошторисна вартість після проведення тендеру становить 35 млн 103 тис. грн. Реконструює "ТБС-ПРОФ". Роботи планується завершити у 3-му кварталі наступного 2019 року, – розповів заступник директора департаменту капітального будівництва Вінницької міської ради Василь Стасюк.
Спорткомплекс на Янгеля підпорядковується адміністрації стадіону "Локомотив".
Порядок виконання робіт такий: реконструювати дах, відновлювати басейн, укріплювати фундамент, оздоблювальні роботи роздягальні та залів, – розповіли в адміністрації "Локомотива".
У переліку робіт, які замовник вказав у тендерній документації, – 860 пунктів. У СКА планується виконати: демонтаж наявного облицювання до цегли на зовнішніх стінах; влаштування зовнішнього утеплення стін із наступним оздобленням, влаштування нової суміщеної покрівлі; заміна (вікон, дверей) з демонтажем склоблоків; демонтаж металевих елементів вітражу головного фасаду; виконання оздоблення ванни та обхідних доріжок басейну. Біля відновленого спорткомплексу має бути виконаний благоустрій і озеленення території.
Площа СКА – понад 3,4 тис. кв.м. За радянських часів – це була потужна спортивна база. У часи незалежності СКА перейшов у підпорядкування Повітряних сил. Питання про те, що Вінниця готова прийняти будівлю у комунальну власність підняв тодішній мер Володимир Гройсман. Перемовини з Міноборони тривали кілька років. Учергове про це була розмова у 2013-му, коли у Вінниці із робочим візитом перебував Павло Лебедєв, який на той час обіймав посаду міністра оборони. Зрештою, у міністерстві повідомили, що згодні передати приміщення СКА місту за умови забезпечення військовиків 5 службовими квартирами.
У 2015-му році про намір реконструювати СКА заявила польська компанія. І 30 липня 2015 року ТОВ "Еуросолід" навіть підписало меморандум про співпрацю із Вінницькою міською радою. Для реконструкції спортивного комплексу інвестор мав передати майже 200 мільйонів гривень. Тоді вирішальним для польського інвестора стала успішність і стрімкий розвиток Вінниці. За два роки реконструкції СКА мали розширити, відновити басейн, зробити аквапарк, солярій, SPA і навіть спортивні ресторани. Після реконструкції поляками СКА залишався б у комунальній власності. Утім було одне але: передбачалося, що згодом окремим договором приміщення буде передано в управління інвестору.
У 2017-му в односторонньому порядку з ініціативи інвестора угоду було розірвано, а виготовлення проекту призупинено. У мерії деталі і причини розірвання угоди тоді розлого не коментували. Хіба що заступник мера Владислав Скальський сказав: "довгий час намагалися знайти формулу, яка б врахувала інтереси інвестора та громади, але в результаті вирішили, що польський проект закрито".
27 вересня 2017 року до Вінницької міської ради надійшла петиція про реконструкції басейну в СКА. У відповіді зазначалось, що вже ведуться роботи по розробленню проектно-кошторисної документації реконструкції спорткомплексу.
Власне, велика реконструкція СКА уже цього року розпочнеться з реконструкції даху. На це передбачено близько 4 млн грн.
Інвестор для "Локомотива"
Петиція про реконструкцію найбільшого стадіону Вінниці – "Локомотива" – набрала необхідну кількість голосів. У відповіді значиться: "Враховуючи значне фінансове навантаження на міський бюджет, виконати роботи з реконструкції Центрального міського стадіону найближчим часом не є можливим. За інформацією комітету по фізичній культурі і спорту міської ради, наразі проводиться робота з пошуку інвестора для виконання вказаних робіт".
В адміністрації "Локомотива" розповіли, що ремонт стадіону не проводився 80-х років, а для реконструкції потрібно близько 500 млн грн.
Тема реконструкції стадіону "Локомотив" актуальна. Чим далі ремонтувати, тим буде дорожче. Як із мостом на Чорновола. Я був на вибірковому ремонті стадіону. Бачив конструкції, які під впливом води, морозу зазнають серйозних пошкоджень, – каже заступник директора департаменту капітального будівництва міськради Василь Стасюк.
Микола ГАНДЗЮК