Про тривожну тенденцію звільнення медпрацівників із українських лікарень, зокрема з Подільського регіонального центру онкології, що у Вінниці, написав на своїй сторінці у Фейсбук головний лікар Центру Володимир Шамрай:
Українці продовжують масово шукати кращої долі за кордоном. Останнім часом кожен із нас може сказати, що хтось із його рідних, близьких, друзів, чи знайомих у пошуках роботи та більшої зарплати поїхав працювати за межі України. Трудова міграція не оминула і наші вітчизняні лікарні. Лікарі, медсестри, молодші сестри нині на вагу золота. Якщо така тенденція збережеться, за кілька років, боюся, що взагалі нікому буде лікувати українців. І хоча Міністерство охорони здоров'я каже, що будь-які заяви та інформації в ЗМІ про стрімке зростання дефіциту на ринку праці лікарів є необґрунтованими, кадровий голод вже відчуваємо. З кожним роком він все більший і більший. Наприклад, з Подільського регіонального центру онкології, який я очолюю, за минулий, 2017 рік, звільнилося 62 співробітника, із них 11 лікарів та 31 медична сестра. За перше півріччя 2018 року звільнилося вже 74 наших співробітника – 7 лікарів, 40 медичних сестер, 16 молодших сестер. Це працівники не пенсійного чи передпенсійного віку. Це молодь – амбітна, перспективна. Хтось знайшов роботу із гідною зарплатою у приватних клініках, більшість виїхали за кордон. Я не пам'ятаю такого часу, щоб в нашій лікарні були вільні місця лікарів. На сьогодні вакантними є 14 посад. Повірте, що наш центр не виняток. Я спілкуюся із колегами з різних областей, ситуація скрізь майже така, наближається до критичної. Можна назвати плачевною ситуацію із онкологами у районах. На Вінниччині повноцінну ставку онколога мають тільки 19 лікарів, із них 17 працюють у районах і двоє у Вінниці. Ще 10 онкологів обіймають свої посади за сумісництвом. Але який із такого фахівця може бути онколог, якщо його основна спеціальність — терапевт чи уролог?
Наостанок. Аби медики не виїздили, а залишалися працювати в Україні та розвивали вітчизняну медицину не потрібно популіських рішень і гучних заяв про високі зарплати. Друкарський станок не допоможе, потрібно піднімати економіку. Бо інакше ніяка підвищена медична зарплата не вженеться за інфляцією і зростанням цін на продукти та комунальні послуги. А старання головних лікарів забезпечити клініки і центри сучасним обладнанням та устаткуванням залишаться марними. Адже на ньому нікому буде працювати…