Душевні бесіди, кава/чай та імпровізація: вінничан “частували” “Джазовими сніданками”

Новини Вінниці

Поспілкуватися із зірками джазової сцени, почастуватися смаколиками, послухати живу музику та навіть зіграти імпровізацію разом із всесвітньо відомим маестро, – все це вінничани мали змогу зробити під час “Джазових сніданків”, які проходили 22-23 вересня в рамках фестивалю Vinnytsia Jazzfest-2018.

Глобальна ідея заходу – налагодження невимушеного спілкування між музикантами та глядачами фестивалю. Всі необхідні для цього умови вдалося створити ресторану Mon Blanc, який люб’язно приймав та смачно пригощав учасників сніданків на “своїй території”.

У неділю, 23 вересня, вінницькі меломани розпочали сніданок в компанії київського бенду Frankyjazz. Музиканти розповіли про те, як живуть вітчизняні джазмени та повідали, що цей жанр “сам” “обирає” для себе виконавців.

Я навчався на оперного співака, і на одному з екзаменів викладачка сказала мені: “Класику ви співаєте погано, але в вас є щось джазове, де ви навчалися джазу?”. Коли ж я відповів, що ніде, вона промовила: “Любий мій, якщо ви підете шляхом джазу, ви знайдете свою нішу. Так, в підсумку, і сталося. Джаз знайшов мене сам, – зізнався вокаліст Frankyjazz Віталій Костенко

Слідом за київськими джазменами до сніданків долучився всесвітньо відомий польський скрипаль і композитор Адам Балдих. Втім, Адаму було не до чаю чи кави зі смачною випічкою – він прийшов, щоб влаштувати на сцені ресторану керований музичний хаос, а точніше майстер-клас з імпровізації для усіх охочих.

Повчитися у знаного маестро виявили бажання не тільки вінничани, але і музиканти з інших міст, зокрема з Києва та Сум. На сцену вийшов барабанщик, скрипалі, контрабасист, а під кінець і вокалістка, яка протяжно тягнула ноти, чим вдало доповнила наспіх створений оркестр.

Нема неправильних нот. Якщо ми граємо не те, що очікуємо, це нібито помилка, але це не так. Авжеж, є правила, як потрібно грати ті чи інші ноти, і якщо ви знаєте їх, то можете їх і порушувати, ламати стереотипи та робити свій власний звук. В імпровізації головне не думати про помилки. Треба слухати й відчувати себе, і тоді все буде гаразд, – повчав новоспечених учнів Адам

Справжній фурор під час виконання імпровізацій викликала дівчина-степістка. Вона чеканила чечітку в такт музиці, створюючи “ударні” звуки та викликаючи фурор у глядачів.

Коли ж “оркестр” Балдиха завершив свій виступ, на сцену вийшов колектив “Литовські тромбони”. Музиканти причарували публіку литовськими обрядовими піснями у джазовій обробці, а вокалістка колективу Лорета Сунгуйлене наче загіпнотизувала всіх проникливим голосом, в якому відчувалося щось магічне. Глядачі покидали ресторан під враженням від її співу.

До речі, Лорету із “Литовськими тромбонами” та Frankyjazz із програмою “Tribute to Frank Sinatra” можна почути сьогодні ввечері у театрі Садовського.

Олександр Сашньов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *