У поточному році завдяки двом пакетам законів під робочою назвою «чужих дітей не буває» мін’юсту вдалося додатково стягнути зі злісних неплатників аліментів понад 1 мільярд гривень. Допомагати копійкою рідним дітям примусили і «аліментників» Вінницької області, про що сьогодні, 17 вересня, під час візиту до міста над Бугом, розповів заступник міністра юстиції Сергій Петухов.
Сергій Петухов
Міністерство юстиції близько року тому ініціювало зміни до законодавства, які посилили відповідальність неплатників аліментів і запровадили нові можливості обмеження прав злісних неплатників аліментів. Це стосується обмеження прав користування транспортом, обмеження прав виїзду за кордон, полювання та користування зброєю. Крім того, при несплаті аліментів більше року їхня сума зростає на 10%, більше двох років на 30%, більше трьох років – на 50%. Якщо у неплатника аліментів немає коштів йому призначаються громадські роботи, – розповів посадовець.
Дієвість «аліментних» реформ відчули нас собі чимало самотніх мам Вінниччини, серед них і дві тезки-Світлани, з Ямполя та Гнівані.
Світлана з Гнівані
Колишній чоловік не захотів виплачувати третину свого заробітку на дитину, як постановив суд. Щоб не платити, він звільнився з заводу. За п’ять років набіг борг – 37 тисяч гривен. Він казав, що виплатить все як дитині виповниться 18. Завдяки змінам до закону його обмежили в виїзді закордон, бо він їздив, і він почав проситися-молитися. Довелося йому зрештою виплатити всю суму. Останні місяці платить вчасно, претензій до нього не маю, – повідала Світлана з Гнівані
Її «подрузі по алементному нещастю» заборгували ще більше. Батько дитини Світлани з Ямполя має бізнес з річним доходом близько 3 мільйони гривень і обіймає посаду районного депутата. Платити аліменти чоловік відмовлявся принципово, однак зробити це довелось.
Батько заборгував дитині майже 90 тисяч за 4 роки і не хотів сплачувати. Зрештою, в нього арештували автомобіль, і він виплатив, – сказала жінка
Додамо, що в цьому році по всій країні з неплатників аліментів сукупно стягнули близько 3 мільярдів гривень, з них 1 мільярд 200 тисяч вдалося отримати завдяки змінам до законодавства. В свою чергу «аліментникам» Вінницької області довелося «розщедритися» на 64 мільйони 485 тисяч гривень. Цікаво, що «рекордний» борг складав більше 100 тисяч гривень.
Олександр Сашньов