Комітет ВРУ наполягає на прискоренні розгляду питання виборів у новостворених ОТГ

Новини України

Нині результатом реформи місцевого самоврядування в Україні є створення 705 ОТГ, в яких проживають 6,8 млн людей. Ці громади розвивають інфраструктуру, відновлюють дороги, освітлення, водогони, ремонтують школи, ФАПи, клуби, дитсадки та будують центри надання адміністративних послуг.

На призначення Центральною виборчою комісією перших виборів голів громад та місцевих депутатів чекає ще 121 об'єднана територіальна громада. До складу цих ОТГ увійшли 511 громад – сільських, селищних, міських рад. Ще 55 громад приєдналися до 37  вже існуючих ОТГ і теж готові до виборів.

9 серпня 2018 року на своєму засіданні ЦВК ухвалила рішення про зупинення розгляду питання призначення перших і додаткових місцевих виборів у новостворених об'єднаних територіальних громадах. Цим рішенням вона загальмувала подальший процес формування спроможних громад та реформу місцевого самоврядування в Україні. 17 серпня сплив термін, коли ЦВК мала оголосити вибори в ОТГ восени цього року. 

 ЦВК звернулась за додатковим роз’ясненням до Комітету Верховної Ради з правової політики з приводу того, чи не повинні громади під час прийняття рішення про об’єднання проводити місцеві референдуми та підтверджувати таким чином думку мешканців відповідних територій.

Із початком роботи ВРУ  Комітет мав би розглянути  подання ЦВК та надати вичерпну відповідь відповідно до законодавства, але засідання не відбулось.

Разом з тим, на засіданні профільного Комітету ВРУ з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, дане питання не залишилось поза  увагою. Про це написав на своїй офіційній сторінці у соціальній марежі Фейсбук заступник голови Комітету, народний депутат Сергій Кудлаєнко.

Відбулось перше, на 9 сесії ВРУ, засідання Комітету з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Серед питань порядку денного оперативно обговорили і надзвичайно важливу тему – виборів в ОТГ. ЦВК  загальмувала процес призначення перших виборів через законодавчі колізії і звернулась за розясненням до Комітету з правової політики,  після висновку якого – процес має відновитися, але!  через відсутність кворуму,  Комітет з правової політики  питання не розглянув. Час іде, громади чекають рішення, тож  разом з колегами підтримав звернення  до Комітету ВРУ з правової політики щодо необхідності вчинення всіх дій для  розгляду питання  ЦВК та розблокування процесу призначення виборів в новостворених ОТГ. Комітет залишається прихильником децентралізації та  підкреслює неприпустимість  дискредитації  реформи місцевого самоврядування, – пояснив  народний депутат.

5 вересня, звернення Комітету з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування було передано до Комітету з правової політики для  прискорення вирішення питання  стосовно призначення перших виборів  у новостворених ОТГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *