На Вінниччині селяни створили свою команду рятувальників

Новини Вінниці

Електрик, пасічник, водій, механік та будівельник гасять пожежі та ліквідовують наслідки негоди і буревіїв. Незвичайну команду рятувальників створили на Вінниччині на початку серпня у селі Голдашівка (Бершадський район). Служать в ній п’ятеро селян. Навчання проходили лише тиждень. Але тепер тренуються щодня. Найближча до села пожежна частина – за тридцять кілометрів. Тож відкриттю своєї рятувальної команди селяни дуже зраділи. Місцеві пожежники тепер, за потреби, нужденним безплатно  і траву допомагають косити, і дрова порізати.  

Дмитро Заморський електриком у селі працював 15 років. Потім роботи не стало. Хотів їхати на заробітки, але почув, що в селі створюють  пожежну команду. Пройшов співбесіду і тепер гасить пожежі. Зізнається, свій перший виклик не забуде ніколи:  

Трошки панікували тоді… Пожежу ліквідували, але дуже хвилювалися, це правда!

Окрім електрика у команді: пасічник, водій, будівельник та механік. Усі універсальні. Можуть і пожежу загасити, і машину відремонтувати та розірвані високовольтні дроти з дороги прибрати. А після негоди розчищають повалені дерева.

Андрій Дамаскін,  пожежник Голдашівської пожежної команди розповідає:

Дерева обрізаємо, дороги обкосюєм, дроти  підв’язуємо там, де стовпи  падали в негоду.

На створення команди  з районного та сільського бюджетів виділили понад трьохсот тисяч гривень. Пожежну машину – подарували. Тож тепер рятувальники можуть гасити полум’я одразу в трьох областях.

Олександр Гончарук, начальник Бершадського районного сектору ГУ ДСНС України  у Вінницькій області, пояснює:   

Село Голдашівка граничить з  Одеською та Кіровоградською областями. То голдашівські рятувальники можуть виїжджати й туди.

Зарплата у пожежників – невелика, але стабільна. Є повний соцпакет. Утримання команди сільському бюджету обходиться понад двісті тисяч гривень на рік. Тож цю суму розбили між шістьма селами, в які виїжджають рятувальники.

Юрій Осієвський,  Голдашівський сільський голова, каже:

Фінансування буде в залежності від того,  скільки дворів у громаді. От скажімо, якщо  громада велика, то є вирогідність, що туди виїздів буде більше, і це означає, що та громада буде вносити більшу долю. 

До кінця року штат команди планують розширити. А сільські рятувальники проходитимуть курси підвищення кваліфікації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *