На Бершадщину привезли плямистих оленів (відео)

Відео Новини Вінниці

Вінниччина входить до п’ятірки областей України, де щороку збільшується чисельність мисливських тварин. Так, днями у ліси Бершадщини привезли пару дорослих плямистих оленів – самку та самця віком 3 роки. Тепер у вольєрі для напіввільного утримання диких тварин Бершадського лісництва уже дві пари плямистих красенів. Найближчим часом очікують ще на дві самки.

Олень плямистий не є корінним мешканцем лісів нашої місцевості, – розповідає мисливствознавець держлісгоспу В.Голинський. – Це є інтродукований вид, завезений в Україну з Далекого Сходу. Для цих тварин наші дубові ліси з їх рослинністю є сприятливим середовищем. Їжі для оленів тут вдосталь, водою ми їх забезпечуємо. Також розставляємо солонці, підсипаємо зернового корму.

Площа вольєру у Бершадському лісництві нині становить 20 га, планується її розширення до 220 га. Першопоселенці – пара плямистих оленів, на рік молодші – прибули сюди місяць тому. Вони вже цілком адаптувалися, тримаються далі від дороги, ближче до водопою, що їм встановили лісівники. Працівники базового лісорозсадника, які часом помічають плямистих, відзначають, що олені вже навіть не полохаються від трактора, що працює тут.

У цьому році лісівники ДП «Бершадський лісгосп» вже поселили у вольєрі Сумівського лісництва дві самки і самця оленя благородного, 2 самки і самця муфлона (вони вже навіть привели двох малюків) та шість ланей. Також відновлюється поголів’я дикого кабана. Площа вольєра – 50 га. Перш ніж завезти сюди оленів, лісівники провели тут реконтрукцію – зробили вищою огорожу, щоб тварини не могли перескочити. У Сумівському лісництві створений весь комплекс біотехнічних споруд, штучний водопій, налагоджений догляд та підгодівля тварин. Лісівники Бершадського лісництва переймають досвід.

За інформацією: Вінницьке обласне управління лісового і мисливського господарства 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *