Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявляє про початок малої приватизації з червня поточного року. Про це він повідомив в інтерв'ю "Інтерфаксу-Україна"
"Я думаю, що до кінця травня ми запустимо цю роботу (з приватизації – ред) досить серйозно і системно", – сказав Гройсман.
Водночас Прем'єр-міністр спрогнозував, що можлива протидія цьому процесу.
"Не всім це вигідно. Ті, хто "підгортають" ці підприємства, нас блокуватимуть, стримуватимуть, штучно придумуватимуть перешкоди, як зробили з Одеським припортовим заводом. Роздули там якісь борги, потім визнали борги в судах – це окреме для дослідження правоохоронними органами питання – потім завищили ціну продажу, потім завели уряд у безвихідь у цьому питанні", – додав він.
Крім того, Гройсман зазначив, що, за його прогнозами, мала приватизація розпочнеться з червня.
Щодо великої приватизації прем'єр заявив, що процеси підготовки також уже відбуваються.
"Центренерго" вже готується через міжнародних радників за новою, досить прозорою процедурою. Будемо сподіватися, що ніхто не блокуватиме", – зазначив він.
Як повідомлялося, Верховна Рада 18 січня 2018 року ухвалила Закон «Про приватизацію державного майна».
В березні у Фонді державного майна поінформували, що затвердили близько 600 об'єктів малої приватизації, які виставлятимуться на продаж у 2018 році,
У переліку підприємств, зокрема, акції ПАТ "Львівський завод "Автонавантажувач", ПрАТ "Новороздільське гірничо-хімічне підприємство "Сірка", ПАТ "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство ", Полімінерал", ПАТ "Індустріальна скляна компанія", ПАТ "Машинобудівний завод "Аметист", ПАТ "Тернопільський завод "Оріон" та інші.
Також Фонд держмайна запланував у 2018 році приватизацію 21 ТОП-компанії, серед яких підприємства енергетичної, хімічної, машинобудівної, аграрної галузей.