Акція «Розчисти джерело» триває на Вінниччині

Новини Вінниці

На Вінниччині триває екологічна акція "Розчистити джерело", спрямована на залучення широких верств населення до робіт з розчистки та упорядкування джерел, повернення їм історичних назв та залучення цих об`єктів до туристично-рекреаційного потенціалу області.

Одним із найпопулярніших серед багатьох місцин, де можна втамувати спрагу, є цілюще джерело в околицях с.Селище Тиврівського району. Завдяки зусиллям громадських активістів джерело та його координати внесені до неофіційного каталогу "Цілющі джерела України".

Те місце в народі називають Гуральнею. За словами старожилів, з цієї золото-срібної води колись пан виготовляв горілку. Колись на цих горбах був панський маєток. Тут пани розводили господарство, займались рибальством, про що свідчить два стави поблизу цілющої криниці. У пана була гуральня – так він називав спиртовий завод. Саме з цієї води він виготовляв свою горілку.

Джерелу майже півтисячі років. Легенди про його цілющі властивості ходили по всій області. Люди пили воду, щоб вилікувати захворювання шлунково-кишкового тракту. З часом про джерело забули. Знову приходити до нього «по здоров’я» селяни почали на початку 70-х. Одною із відмінностей селищанського джерела від інших є те, що вода там неприродно холодна. Коли перелити її у скляний посуд, вона яскраво виблискує. Слава про цілющу воду, з високим вмістом золота та срібла, поширилась далеко за межі району. Люди п'ють воду з Гуральні, сподіваючись оздоровитися. Кажуть, що джерело має властивість омолоджувати шкіру, виводити токсини та шлаки. Багато хто виводив нею каміння та пісок з нирок і печінки. Зазвичай, після молитви біля джерела небо радує землю дощем.

Щодня до джерела приходять понад сотні бажаючих оздоровитись. М'яка золото-срібна вода творить дива незалежно від віку хворого та соціального статусу. Джерело еліксиру молодості б'є ключем та стікає струмочками у Південний Буг. Як вдячність за дива, прочани, за допомогою спонсорів, встановили спершу хрест на пагорбі близько криниці, а кілька років тому встановили капличку там, де б'є ключ. Днями група активістів вирушила знову на цю сакральну місцину аби в рамках екологічної акції навести порядок та причепурити популярне місце.

За інформацією: Вінницька ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *