Вінницькі виші зможуть перевіряти курсові та дисертації на плагіат

Новини Вінниці

Українські вищі навчальні заклади отримають на найближчі 7 років безкоштовний доступ до ще одного сучасного сервісу перевірки наукових робіт на плагіат – Unicheck, інформує 1NEWS з посиланням на прес-службу МОН.

Відповідний меморандум підписано 4 квітня в приміщенні МОН між Міністерством освіти і науки України та компанією “Антиплагіат”.

“Зараз до міністерства надходять зауваження про те, що вчені ради не мають достатнього арсеналу інструментів для перевірки робіт на плагіат. Тому МОН прагне надати вишам якнайбільше можливостей, для викорінення академічної недоброчесності. Для нас важливо, щоб запропонованими ресурсами могли безкоштовно користуватися не лише вчені ради, а й аспіранти та докторанти”, — прокоментувала підписання документу міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Меморандум передбачає вільний доступ до сервісу Unicheck, де вчені зможуть перевірити дисертацію перед поданням до спеціалізованих вчених рад. Важливо, що заклади вищої освіти (їх спецради) самостійно вирішують питання щодо використання сервісу. Зі свого боку Міносвіти сприятиме співпраці університетів та компанії “Антиплагіат”, яка надаватиме доступ до сервісу з антиплагіатних перевірок.

На основі цього меморандуму кожен заклад вищої освіти може укласти договір про співпрацю з компанією та користуватися перевагами сервісу.

“Меморандум, за яким МОН співпрацює з компаніями, є модельним. Тож до тексту документа вносяться мінімальні правки. Це робиться для того, щоб створити рівні умови для всіх сторін”, — додала Гриневич.

Також пропонований сервіс автоматично визначатиме цитування художньої та наукової літератури, законів та методичних фраз, які не є плагіатом.

Раніше МОН уклало меморандум для вдосконалення антиплагіатних перевірок з компанією Plagiat.pl, яка пропонує сучасну систему для виявлення плагіату.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки співпрацюватиме з НАЗК щодо поглиблення, розширення і оновлення знань з питань дотримання антикорупційного законодавства у закладах вищої освіти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *