Один із засуджених за скоєння низки умисних корисливих злочинів, в тому числі шахрайств, відбуваючи покарання у Стрижавській виправній колонії № 81, вперто не бажав ставати на шлях виправлення.
Як тільки в ув’язненого з’явилась можливість скористатися мобільним телефоном, він почав навмання набирати номери мобільних та очікувати, хто візьме слухавку.
Почувши, що на його дзвінок відповіла жінка поважного віку, він, швидко говорячи схвильованим голосом, представився її онуком, який начебто потрапив в дорожньо-транспортну пригоду і наразі намагається примиритися з постраждалими, для чого йому вкрай необхідні кошти.
Розтривожена бабуся вирішила врятувати онука – сказала, що має 6 тисяч гривень,та готова їх віддати, аби жодних претензій до родича не було.
Зрозумівши, що жертва «попалась на гачок», ув’язнений домовився про час та місце зустрічі і, відповідно, передачу коштів особі, яка нібито є родичем потерпілих.
Для завершення злочину йому залишалось небагато – знайти того, хто забере кошти.
Ще 5 хвилин телефонної розмови – і на зустріч до бабусі їхав друг зловмисника, який був переконаний, що рушив за поверненням боргу.
Завдяки належно організованому Вінницькою місцевою прокуратурою проведенню слідчих та оперативно-розшукових дій, зловмисника було викрито та обвинувальний акт за його обвинуваченням у скоєнні повторного шахрайства направлено до Вінницького міського суду.
Наразі триває судовий розгляд кримінального провадження. Відповідно до вимог чинного законодавства, покарання буде призначено за сукупністю вироків, тобто буде приєднано невідбуту частину попереднього покарання до покарання, призначеного за новим вироком.
Згідно із санкцією частини 2 статті 190 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за повторне шахрайство, чоловік «заробив» собі ще до 3 років позбавлення волі.
Оксана Каменяр, прокурор Вінницької місцевої прокуратури юрист 1 класу