Сьогодні, 6 березня, депутати Вінницької облради зробили дві спроби зібратися на позачергову сесію, де мали обговорити події 3 березня під парламентом у Києві, де правоохоронці силою демонтували наметове містечко протестувальників.
Прийшли ті – хто хотів сесії
Ініціатори сесії планували також проголосувати за підтримку вимог мітингарів під парламентом і відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Але обидві спроби зібрати пленарне засідання виявились невдалими: у залі не було кворуму.
Нагадаємо, о 10-й годині зареєструвалося спочатку 26, потім – 27 депутатів. Після чого головуючий на засіданні заступник голови облради Ігор Хміль переніс початок сесії на годину.
Під час другої спроби на сесію з’явилось уже 29 із 84-х депутатів. До речі, саме 29 депутатів і підписали звернення з вимогою скликати сесію. Тому пленарне засідання так і не відкрили.
«За що я воював? За цих депутатів, які не прийшли?», – двоє АТОвців повернули свої нагороди
Те, що депутати не зібралися не сесію, обурило учасників АТО, двоє з них – старший прапорщик ЗСУ Вільгельм Кройц та боєць батальйону «Київська Русь» Віктор Хом’як на знак протесту публічно відмовились від нагород «За участь в АТО», присуджених їм Указом Президента Петра Порошенка.
Підтримуючи своїх побратимів, яких жорстоко побили в Києві, я не хочу мати нагороду, підписану Президентом. Тому прошу головуючого передати її по інстанціях. Я міг би здати це у військкомат, але там можуть її просто в кіпу паперів покласти. Це – мій протест, – сказав Вільгельм Кройц.
Свою нагороду на стіл головуючого на сесії поклав і Віктор Хом’як:
Я кров’ю заплатив за ці нагороди. Я воював. Але за що я воював? За цих депутатів, які не прийшли? Передайте її Петру Олексійовичу, – сказав він.
«Ми будемо їх збирати…»
Доправляти депутатів силоміць на сесію наступного разу пообіцяв голова координаційного комітету ветеранських організацій силових структур у Вінницькій області Петро Канонік.
Пане голово, визначіться з датою чергового збору наших депутатів. Якщо вони не появляться на своїх місцях, ми будемо їх збирати, заводити сюди і заставляти голосувати. Хто не зрозумів, що під Верховною радою поставили на коліна Україну, то я скажу – це так! Але ми піднімемося і не здамо Україну, – сказав Петро Канонік.
Чи призначать сесію знову?
Але чи буде позачергова сесія скликана знову, поки невідомо. Адже заступник голови облради Ігор Хміль не став більше переносити засідання. Натомість нагадав депутатам та громадським активістам, що деякі вимоги, які пропонувалось підтримати проектом рішення, уже – на стадії виконання. Зокрема, у першому читанні проголосовані законопроекти щодо антикорупційного суду та реформи виборчої системи.
Якщо знову буде зібрано необхідну кількість підписів за проведення позачергової сесії, будемо вирішувати це питання, – сказав Ігор Хміль.
Разом з тим, голова регламентної комісії облради Андрій Вигонюк переконаний, що головуючий порушив регламент, не перенісши засідання.
Я переконаний, що все зараз в руках ініціаторів – учасників бойових дій, яких принизили привселюдно. І це може призвести до будь-якого результату як в державі, так і у Вінницькій області, – вважає Андрій Вигонюк.
Нагадаємо, розпорядження про скликання на 7 березня позачергової сесії Вінницької облради було підписано у вівторок, 6 березня після того, як під цією ініціативою було зібрано 29 підписів депутатів обласної ради.