У рамках міської програми "Екологічне місто" (спільний проект міської влади та громадських організацій) вінницьких школярів навчають, як правильно сортувати сміття та як на цьому заробляти кошти. Для учнів представники ТОВ «ЕкоДрайв» та БФ «Подільська громада» проводять квести, еко-уроки та ігри. Навіть розробили власну настільну гру про екологію, яка є у кожній міській школі.
У «ЕкоДрайві» та «Подільській громаді» запевняють, що сортувати сміття потрібно навчати із малечку. Тому працюють з дітьми в школах, які ініціюють участь в екологічних проектах. Так у школах №20, №4, №34, №29 та №10 учні уже збирають вторсировину та продають її.
«В школи нас запрошують на уроки біології, географії на класні години. Ми влаштовуємо для школярів еко-квести, еко-тижні чи просто еко-уроки з відео-презентаціями та призами. Дітям має бути цікаво і вони мають отримати корисні знання під час нашого спілкування. Так, учні школи №10 за кошти отримані від продажу вторсировини купили компостер. Тепер компостують залишки з їдальні», – розповіла голова правління БФ «Подільська громада» Леся Найчук.
Як повідомила директорка школи №10, компостер активно працює. За ним доглядають діти і вчитель біології. Коштував він близько 4000 грн. Компост, який утворився після певного процесу, зараз накопичується а навесні буде використовуватись як добриво для квітів.
Навчають дітей не лише під час уроків, а й під час пришкільних таборів. Під час пришкільних таборів було проведено еко-квести в 11-ох школах міста.
В 2017 році за запитом Департаменту освіти міської ради, «Подільська громаад» спільно з педагогами розробили сценарій та презентацію до інтерактивного екоуроку. Ці матеріали були передані всім вінницьким школам, які проводили пришкільні табори, та були включені у обов’язкову навчальну програму табору.
«У вигляді веселої, креативної та рухливої гри ми доносили до дітей, що були учасниками пришкільних таборів, важливість питання збереження екології і як саме кожен з нас може зробити свій внесок заради загального добра. Кожен учасник квесту взяв участь у вікторині та отримав приз», – додала Леся Найчук.
Також за літо було проведено близько 10 акцій на прибудинкових територіях. Діти грали із волонтерами в еко-ігри, серед яких – еко-боулінг, де кеглями служать використані стаканчики від йогуртів, і це теж вторинне використання відходів. Сортувальна станція «Wall i» – це сортування іграшкових відходів, що дає змогу дітям наочно зрозуміти різницю між сухою та вологою фракціями, а також інші рухливі та корисні ігри.
У КЗ «Центр підліткових клубів за місцем проживання» проводили дитячий пізнавальний захід «До природи не неси шкоди». В ігровій формі діткам розповіли про сортування сміття та друге життя пластикових пляшок, виробів зі скла та паперу. Також дітям влаштовували екскурсію на полігон побутових відходів у с. Стадниця.
До речі, у Вінниці в Прозорому офісі, що на проспекті Космонавтів в «Зеленому офісі» можна отримати консультації про роздільний збір сміття.
http://www.vmr.gov.ua/Branches/Lists/Ecology/ShowContent.aspx?ID=1
За інформацією: Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради