Сьогодні фермери тваринництва оголосили про початок Агромайдану. У міжнародному виставкому центі столиці вони провели перше віче. На акцію приїхало понад 200 учасників з різних куточків України. Фермери тваринництва переконані, що Міністерство аграрної політики використовує непрозорі схеми із розподілу дотаційних коштів. «Уряд виділив для підтримки тваринників 4 мільярди грн. Але міністерство АПК прописало старий механізм і старі схеми освоєння цих коштів. Тобто по суті справжні власники ферм їх не отримують. Ми намагалися не допустити тих старих схем. Наші експерти напрацювали пропозиції щодо прозорого розподілу цих коштів, щоб вони дійсно потрапили в руки реальних виробників і працювали на економіку, а не так, як у попередніх роках, невідомо кому вони потрапили. Наші пропозиції підтримали міністерство економічного розвитку, національний комітет промисловості, однак міністерство аграрної політики не хоче нас чути. І сьогодні фермери на віче підписали резолюцію до прем’єр-міністра. Ми оголошуємо про початок аграрного майдану. Сподіваємося, що уряд та Мінагрополітики виконає наші вимоги», – коментує голова асоціації тваринників Ірина Паламар.
Після віче фермери направили резолюцію до уряду і роз’їхалися. Чекатимуть на відповіді не більше тижня. Якщо не буде жодної реакції посадовців – фермери приїдуть під стіни Кабміну вже не самі. «Власники ферм у відчаї. Галузь тваринництва занепадає. Якщо міністерство аграрної політики не відреагує на наші вимоги, ми прийдемо уже зі свинями та худобою прямо до Кабінету Міністрів. І цей захід ми проведемо вже на початку березня. Ми не хочемо, щоб ферми закривалися, а люди їздили в Польщу на заробітки на чужі аграрні фірми. Ми хочемо розвивати нашу галузь тваринництва», – зазначила Ірина Паламар.
За минулий рік скорочення поголів’я свиней та великої рогатої худоби досягло 10%. Фермерам потрібні дотації, аби надалі утримувати тварин.
Леся КЕСАРЧУК