Чому вінничани займаються скандинавською ходою: мода чи користь?

Новини Вінниці

Скинути у вазі, накачати м’язи, забути про артрит та радикуліт – допоможе скандинавська хода. Це звичайна прогулянка, але з палицями, схожими на лижні. Ними просто відштовхуються від землі. Та чи кожному вона піде на користь?

Пенсіонерка з Теплика Людмила Поник скандинавською ходою займається вже чотири роки. За день проходить до десяти кілометрів. Жінка каже,  це не лише привід поспілкуватися з однодумцями, а й реальна користь для здоров`я. Пані Людмила переконана, що саме завдяки скандинавській ході позбулася чимало хвороб.

Остеохондрози, оці всякі артрози, артрити…  А це ж наш вік, це, взагалі, -майже в кожного. У мене ж  набагато змінився стан здоров’я. покращився.

Скандинавська хода в Україну прийшла від фінів. Так там влітку тренуються лижники, бо під час занять задіяні майже усі мишці. Але,  аби не нашкодити собі,  ходити потрібно правильно, вважають фахівці.

Олександр Рубан,  інструктор зі скандинавської ходи, розповідає:

Палки ставляться десь на рівні  п`ятки, на рівні кроку. І, коли людина починає рухатися, робиться поштовх.  Підключається плічовий суглоб – так само, як при ходьбі на лижах.  

Раніше у скандинавській ході використовували звичайні лижні палиці. Тепер створили спеціальні.

Віталій Копач,  директор вінницького комунального закладу «Спорт для всіх, пояснює:

Тут всередині знаходиться антишок – пружина, яка під час ходьби використовується, пом’якшує удари для запобігання пошкодження ліктьового суглобу та зап’ястного суглобу.

Скандинавська хода – альтернатива спортзалам та фітнесу, переконує інструктор. Скандинавська хода вже стала модною. Нею займаються навіть на уроках фізкультури. На Вінниччині у школі села Пологи  учні та вчителі теж почали нею займатися. Проходять по вісім кілометрів на день. Навіть на базар ідуть зі скандинавськими палицями.

Та лікарі попереджають, починати ходити із палицями самостійно – небезпечно.

Наталія Трейко,  лікар-реабілітолог, попереджує:

Треба обрати правильний ритм, правильний темп та дотримуватися вимог, які відповідають можливостям навантаження організму людини. Адже є хвороби, при яких така методика просто виключена, приміром, гіпертонія та цукровий діабет.  

Якщо ж скандинавською ходою людині займатися можна, то з дотриманням усіх правил,  за місяць можна скинути у вазі, а ще накачати м’язи спини, рук, ніг і навіть прес.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *