Курс найпопулярнішої криптовалюти у світі впав на 12%, нижче психологічної позначки у десять тисяч доларів – до 9,8 тисячі.
Інші популярні криптовалюти також торгуються в мінусі. Ціна на Ethereum знизилася десять відсотків — до 1,045 доларів, Ripple втратив 15 відсотків, його тепер ціна трохи більше долара.
Капіталізація ринку криптовалюта зараз складає 494 мільярдів доларів, частка біткоіни — приблизно 34 відсотки.
Криптовалюта № 1 у світі — “Bitcoin”, дешевшає через невизначеність інвесторів щодо регулювання криптовалюти. Питання регулювання криптовалюти як і раніше турбує трейдерів. У понеділок директор Центрального банку Німеччини Йоахім Вюрмелінг (Joachim Wuermeling) заявив, що регулювання криптовалюти має здійснюватися в глобальному масштабі. На його думку, це пов’язано з тим, що національні або регіональні правила буде складно реалізувати у безмежному віртуальному співтоваристві. Крім того, агентство Блумберг повідомило про наміри влади Китаю розширити заборону, яка була накладена на біржову торгівлю криптовалютою в минулому році.
Також великий вплив на курс криптовалюти мають заяви великих фінансових гравців та аналітиків. Так, міністр юстиції Південної Кореї Пак Сан Гі повідомив про підготовку законопроекту, який передбачає заборону торгівлі криптовалютою в країні. Міністр не уточнив, коли законопроект буде представлений в парламенті. Але в зв’язку з його заявою цифрова валюта, відома своєю волатильністю, впала приблизно на 14%. Пізніше мінфін Південної Кореї офіційно спростував можливість заборони. Однак у понеділок, знову посилаючись на міністерство юстиції країни, південнокорейське агентство Yonhap заявило, що влада країни все ж мають намір обмежити торгівлю криптовалютою.
Американський мільярдер Джордж Сорос, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, назвав криптовалюту і, зокрема, біткоіни типовою фінансовою “бульбашкою”. Він підкреслив, що валюта вважається стабільним засобом накопичення, і курс не може змінюватися на 25% в день, так як від нього, зокрема, залежить зарплата людей. Він додав, що криптовалюта — це спекуляція, яка завжди заснована на нерозумінні.
Представник німецького банку Deutsche Bank Маркус Мюллер порадив не вкладати кошти у криптовалюту.
“Це тільки для тих, хто інвестує спекулятивно. Існує реальний ризик повної втрати вкладених грошей”, — сказав він.
Деякі аналітики припускають, що подібні заяви та обмежуючі кроки можуть бути викликані загрозою, яку становить криптовалюта для нинішньої світової фінансової системи, адже віртуальна валюта ліквідує потребу в послугах посередників (банки, юридичні фірми і т.д.) та великої чисельності персоналу, оскільки транзакції здійснюються напряму між учасниками угоди.