Від підприємств, організацій та установ до центрів зайнятості Вінницької області протягом 2017 року надійшли 39,3 тис вакансій, що на 8,2% більше, ніж у 2016 році. На 4,7% збільшилася і кількість роботодавців, які подавали вакансії до центрів зайнятості.
Про це повідомила директор Вінницького обласного центру зайнятості Галина Скоковська.
- Аналіз ситуації на ринку праці області 2017 року показує, що порівняно з відповідним періодом 2016 року збільшився попит роботодавців на працівників. У 2017 році роботодавці буквально «полювали» за кваліфікованими працівниками, – зауважує Галина Скоковська.
Переважно роботодавцям були потрібні водії автотранспортних засобів, трактористи, продавці, електрогазозварники, кондитери, перукарі, тваринники, електромонтери, в’язальники джгутів, швачки, охоронники, а також і бухгалтери та економісти, агрономи з високим рівнем кваліфікації.
Разом з тим до обласної служби зайнятості за пошуком роботи звернулися 73,8 тис громадян, які шукали роботу, з них 63,7 тис отримали статус безробітного.
Завдяки спільним зусиллям центрів зайнятості, органів влади та соціальних партнерів, вдалося повернути до продуктивної зайнятості 34,6 тис. громадян. При чому 29,1% усіх працевлаштованих приступили до роботи оперативно − до надання статусу безробітного.
Щоб додатково стимулювати роботодавців до працевлаштування громадян, які зареєстровані як безробітні, служба зайнятості практикує компенсацію єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. За минулий рік 263 роботодавця отримали відшкодування ЄСВ за 633 особи з числа зареєстрованих безробітних, працевлаштованих на нові робочі місця.
Довідково: На 1 січня 2018 року, у службі зайнятості були зареєстровані 20,3 тис. безробітних. У базі даних вакансій актуальними були 828. На кожне вільне робоче місце претендувало, у середньому, 25 безробітних осіб.
За матеріалами: Вінницька ОДА