"Українська правда. Життя" продовжує рубрику, у якій міністр культури Євген Нищук раз на місяць радить книжки, вистави, музику та кіно і пояснює, чому саме їх він обрав.
КНИГИ
Катерина Калитко. "Земля загублених, або маленькі страшні казки". Видавництво Старого Лева
Хочу розпочати з однієї досить непростої книги. Як людина, яка багато читає, звертаю увагу на книжкові новинки наших видавництв. Книга "Земля загублених" привернула погляд на полиці книгарні, а потім занурила у дивний світ сірого кольору. Де війна – моторошне тло сучасності.
Авторка проводить паралелі крізь усю історію людства, яка наскрізь просякнута війною. Людина весь час переживає наслідки минувшої війни, або прагне уникнути наступної, каже вона.
І все це обростає міфами та легендами, піснями та віршами, утворюючи цей безперервний калейдоскоп історій.
Дійсно, це не книга, що розважить. Та попри ті ниточки суму, які йдуть крізь неї, крізь долю кожного з персонажів – вона вчить шукати сили навіть у найскладніших ситуаціях, знаходити в собі мужність допомагати людям поруч.
На жаль, погані речі стаються, але нам треба вчитися з цим жити, шукати світло навіть у найбільшій темряві й залишатися при цьому людьми.
Кшиштоф Зануссі. "Стратегії життя, або Як з’їсти тістечко і далі його мати". Видавництво "Довженко Букс"
Кожне людське життя йде по-своєму, і немає простих рецептів, як досягти щастя. А може, тих рецептів і взагалі не існує?
Наступна книга – це спогади відомого польського режисера, кіносценариста та продюсера Кшиштофа Зануссі, з яким я маю честь бути знайомим особисто і якого дуже поважаю. При зустрічі ми багато розмовляємо, і той життєвий досвід, який має Зануссі – надзвичайно цікавий, він може багато чому навчити.
От і тут у книзі ми маємо нагоду зазирнути у його дитинство та юність, познайомитись з першим коханням, прослідкувати як формувалась ця видатна мистецька особистість, як розквітала його професійна кар’єра.
Просто на сторінках стосунки між людьми – все, що так чи інакше впливає на формування митця.
Читаючи цю книжку ніби вступаєш у он-лайн розмову з автором, який на власному досвіді вчить комунікувати зі світом.
Це роздуми про вічне і сучасне. Про досі відкриту проблему – як жити повним життям і водночас не втрачати свого духовного потенціалу, тобто буквально як "з’їсти тістечко і далі його мати".
Ганс Христіан Андерсен. "Снігова Королева". Видавництво "А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га"
Від серйозної літератури напередодні рідв’яно-новорічного циклу свят хочеться перейти і до світлої казки – однієї з найяскравіших дитячих книжок, яка вже кілька століть занурює у дивовижний засніжений світ, змушує разом з Каєм та Гердою пережити чарівні пригоди.
Ця книга – прекрасна нагода провести вечір з власними дітками, племінниками чи похресниками, не втрачайте такої можливості, бо це незабутньо.
Окрім того, нещодавно, спілкуючись зі своєю маленькою похресницею, відкрив для себе цю книгу з нового боку – у вигляді мультимедійного додатку на планшеті.
Чарівні малюнки видатного українського художника-графіка Владислава Єрка в буквальному сенси слова – оживають, у казці іде справжній сніг, а паралельно з читанням знаменитої книги – можна пограти у ігри.
Звісно, хтось може сказати, що це не зовсім нова книга, але вже протягом кількох років – це прекрасний зимовий подарунок і дітям, і дорослим.