Найбільша популяція диких зубрів живе поблизу Уладівки Літинського району на Вінниччині. Тамтешні лісівники – єдині в Україні змогли не лише врятувати тварин від вимирання, а й розводять їх. Загалом в лісах бігає майже сотня червонокнижних тварин, а в країні їх лише триста. Тож щороку єгері відправлять самок та самців в інші регіони, аби збільшити популяцію цього велетня.
Тварини хоч і великі, але лякливі. Знайти їх не так просто. Аби зробити хоч кілька кадрів цих червонокнижних тварин, журналістам довелось 3 години їздити лісом. Побачити кілька самок та молодняк змогли біля годівнички.
Сіно заготовляємо, кукурудза в нас є, зернові. І на полях зараз багато ще не зібрано у зв’язку з погодними умовами – кукурудза стоїть ще, буряки цукрові не вивезені, – розповідає єгер Хмільницького держлісгоспу Олександр Сіваченко.
Кожні три роки у стаді зубрів народжуються телята. Минулоріч їх було десятеро. Тож дорослих самців та самок єгері відвозять до інших областей, аби врятувати популяцію цих тварин.
Нам міністерство екології і природних ресурсів видало дозвіл на відлов та переселення десяти особин в Чернівецьку область, – каже мисливствознавець Хмільницкього лісгоспу Володимир Ткач.
Для цього лісівники самі розробили спеціальні пастки.
Він заходить в коридор, а розвернутися вже не може і застрибує в ящик, а ми закриваємо ляду, – розповідає єгер.
Тож до кінця року десять дорослих самок та самців з Вінниччини відвезуть у чернівецькі ліси.