На Вінниччині переселенцям, АТОвцям та людям з інвалідністю допомагають вести бізнес

Новини Вінниці

Сьогодні, 30 листопада, у Вінниці пройшов регіональний форум «Економічні можливості постраждалим від конфлікту».

На зібранні було презентовано проміжні результати однойменного проекту USAID. Учасники програми поділились своїми історіями успіху.

Проект USAID «Економічні можливості постраждалим від конфлікту» працює в області вже рік та забезпечує умови для розвитку бізнесу силами внутрішньо переміщених осіб та представників місцевих громад, сприяє переміщенню бізнесу із зони АТО та надає консультаційну та експертну підтримку підприємницьким ініціативам в області, що спрямовані на вирішення проблем працевлаштування ВПО, демобілізованих військовослужбовців, жінок, людей з інвалідністю та ін.

За словами директора проекту Наталії Карбовської, розпочинали втілення проекту у 5-ти областях, нині він реалізується вже у 8-ми регіонах України.

Уже видано понад 35 грантів, більше 400 людей пройшли навчання, але важливіша за цифри історія і доля кожного з цих людей, які не побоялися, започаткували власну справу після того, як пройшли в нас навчання і зараз успішно працюють. У нас було два типи проектів: великі бізнеси, які розвиваються і надають нові робочі місця для людей, постраждалих від конфлікту – гранти надавалися до 300 тисяч гривень. Гранти менші видавали тим людям, які самозайняті і розпочинають власну справу: це і сфера послуг, і виробництво. Зокрема, унікальний бізнес започаткував на Вінниччині підприємець з Луганщини – виробництво піноутворювача для вогнегасників, – говорить Наталія Карбовська.  

За її словами, Вінниччина – єдина область, де великі черги на навчальний курс і великий конкурс.

В області проект впроваджується Українським Жіночим Фондом у співпраці з Інформаційно-просвітницьким центром “ВІСЬ”. За словами її голови, координатора проекту на Вінниччині Світлани Дубини, за рік понад 80 людей успішно завершили навчання, 55 з них  – внутрішньо переміщених, 5 – демобілізованих та членів їхніх родин. 29 – людей з інвалідністю.

У нас були люди різного віку – від 18 років до 60 і більше, було важко вчитися, але всі підтримували один одного. Спочатку ми встановили контакти, зрозуміли, що потрібно нашим учасникам і учасницям, презентували наш продукт. Завдяки проекту надано понад 500 індивідуальних та групових юридичних консультацій та понад тисячу – інших, – говорить Світлана Дубина.

Учасникам Форуму також презентували програму підтримки бізнесу, що сприятиме створенню нових робочих місць і розвитку навичок осіб, постраждалих від конфлікту та оголосили відповідну грантову програму.     

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *