Вінницька ФМГ №17 невдовзі розпочне втілення чергового інноваційного проекту: спільно з Малою академією наук тут будуть впроваджувати своєрідний «Освітянський Google».
Програмний продукт у Вінниці презентував заступник директора з наукової роботи МАН доктор технічний наук Олександр Стрижак.
Ми хочемо створити всеукраїнське освітнє інформаційне середовище. Система в ідеалі буде дозволяти вчителю інтегрувати усі наявні освітні матеріали, проводити аналіз цих даних та ефективно використовувати їх у навчальному процесі, – говорить Олександр Стрижак.
У нас спільний інтерес з науковцями Малої академії – імплементація їхніх алгоритмів в освітню діяльність: вони нам передають можливість користуватися програмними комплексами, а ми їм – можливість користуватися нашими ресурсами і контентом. Таким чином будемо спільно працювати, – розповідає завідувач лабораторії інформаційних та комунікаційних технологій ФМГ №17 Юрій Пасіхов.
Ідею розвитку інформаційного і наукового потенціалу гімназії підтримує народний депутат України Олександр Домбровський.
Саме у часи, коли він був міським головою Вінниці, у місті розпочалась масштабна комп’ютеризація навчального процесу у школах. З 2005-го року, коли Олександр Домбровський очолив Вінницьку ОДА, комп’ютерні класи регулярно відкривали й оновлювали у всіх районах області.
З 1993 року нинішній парламентарій узяв під свій патронат проведення у Вінницькій ФМГ №17 Всеукраїнської комплексної олімпіади з фізики, математики та інформатики «Турнір чемпіонів», а 2006-го року, коли Олександр Домбровський був головою Вінницької ОДА, за його активної допомоги навчальний заклад став чи не першим в Україні, де було впроваджено «освітянський Windows» – систему дистанційної освіти.
На жаль, сьогодні ми робимо колосальні державні інвестиції в інтелектуальний і науковий розвиток інших країн: кращі випускники технічних та інформаційний спеціальностей наших вищих навчальних закладів все частіше знаходять собі роботу за кордоном. Їх можна зрозуміти – заробляють вони там значно більше, ніж можуть запропонувати вітчизняні роботодавці. Це потрібно змінювати, держава має звернути увагу на розвиток інформаційно-комунікаційних напрямів освіти, – вважає Олександр Домбровський.
На його думку, освітня реформа, за яку взявся парламент спільно з урядом і Президентом, – шанс змінити стан справ у галузі. Але тільки – за умов виваженого підходу і врахування думок прогресивних освітян-практиків.
Власне, про те, як вчителі оцінюють ухвалений нещодавно Закон «Про освіту», народний депутат цікавився у педагогів Вінницької ФМГ №17.
Закон про освіту – правильний. Щоправда, є небезпека того, що в наших умовах його імплементація призведе до ще більшого падіння рівня освіти, – вважає викладач гімназії Юрій Пасіхов. – У нас будь-яка новація передбачає спочатку руйнацію того, що маємо, а потім уже намагаємось будувати щось нове. З руйнуванням у нас якраз все буде добре, а от коли почне будуватися…
За словами Юрія Пасіхова, недостатню увагу на рівні державної політики приділяють технічним спеціальностям, особливо це стосується фізики. Попри усі розмови про перспективність цієї професії, профільні факультети не користуються такою популярністю серед вступників, як у розвинених країнах світу.
Тільки 26 тисяч випускників України вирішили цього року складати ЗНО з фізики, це – мізерна кількість. Бажання профілізувати школу – правильне, але в наших умовах, коли немає соціального замовлення на фізичні, математичні спеціальності, немає відповідних робочих місць для молодих спеціалістів, боюся, що шкіл науково-природничого профілю у нас буде не 3%, як нині, а значно менше. Коли директор школи отримає право обирати напрям профільної підготовки, то навіть частина з тих шкіл, що нині є фізико-математичними, стануть гуманітарними, – говорить Юрій Пасіхов.
Народний депутат Олександр Домбровський підтримує позицію про те, що фізико-математичну та природничу освіту в Україні потрібно рятувати. За словами парламентарія, окрім законодавчих ініціатив, які дадуть результати, скоріш за все, у перспективі, вживати заходів потрібно вже нині. Зокрема, це стосується інформатизації навчального процесу та оновлення технічної бази шкіл. Тому, запевнив парламентарій, уже невдовзі усі школи 11-го виборчого округу отримають нові комп’ютерні класи.
Переконаний, це має зацікавити школярів вивчати інформаційні технології на сучасному рівні, – зазначив Олександр Домбровський.