На Вінниччині під Калинівкою продовжують горіти артсклади, лунають вибухи. Уже понад 30 тисяч людей евакуйовано. Запах гарі відчувають і жителі обласного центру. За офіційними заявами місцевої влади, ситуація контролюється службою надзвичайних ситуацій, правоохоронними органами, військовими та обласною державною адміністрацією. Вінничан також заспокоюють: отруйних хімічних речовин у повітрі немає. І цьому дійсно можна вірити. Найстрашнішу загрозу для життя людей – отруйний меланж – з-під Калинівки було вивезено сім років тому.
Меланж – це багатокомпонентна суміш азотної кислоти, що використовується, як окислювач ракетного пального.
Нагадаємо, 18 листопада 2009 року з території 195-го складу зберігання компонентів ракетного палива Західного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України, що дислокується в м. Калинівка Вінницької області, відбулося вивезення першої партії компонентів ракетного палива меланж для подальшої їх утилізації на підприємствах Російської Федерації. Проект здійснювався за підтримки ОБСЄ.
На початку січня 2010 року з території складу вивезли другу партію речовини.. Шість спеціальних залізничних цистерн, завантажених меланжем у селищі Ценжів Івано-Франківщини, прибули до Калинівки. Тут до них додали ще три цистерни з окислювачем ракетного палива. Потяг з Вінниччини вирушив у напрямку україно-російського кордону, а потім до російського міста Дзержинськ, де на одному з підприємств утілізовували меланж.
За вивезенням небезпечного вантажу особисто спостерігали Координатор проектів ОБСЄ в Україні Посол Любомир Копай, головний менеджер проектів ОБСЄ пан Рене Луіс Бібо, національний менеджер з проектів ОБСЄ пан Олександр Савельєв, начальник відділу Департаменту утилізації компонентів ракетного палива та ракет і боєприпасів Міністерства оборони України Олександр Нілов, заступник командувача військ Західного оперативно командування з логістики генерал-майор Сергій Ніколаєв, голова Вінницької обласної державної адміністрації Олександр Домбровський.
Тоді Вінницький губернатор Олександр Домбровський говорив:
Якщо б, не дай Бог, така хімічна рідина витекла б, то розумієте, наскільки серйозні наслідки могли бути для людей, і наскільки це могло відобразитися і на стані здоров’я, і на екологічній безпеці Вінницької області. Через підземні води меланж міг би потрапити до водозаборів. В організмі людини меланж викликає набряк легень, а відтак призводить до смерті. Додатковою загрозою розміщення сховища меланжу в Калинівці є й те, що неподалік знаходяться артилерійські склади.