Австралійцям заборонять витрачати соцдопомогу на алкоголь та азартні ігри

Новини Світу

В Австралії почали тестувати новий формат соціальних виплат. Гроші переводять на карту, але вивести їх не можна. Купувати алкоголь і наркотики заборонено. Програму вже тестують в трьох регіонах країни, але уряд планує ввести систему повсюдно.

Поки одні вірять, що допомогти безробітним і бідним жителям можуть безумовні виплати, інші, навпаки, вважають, що допомогти можуть тільки суворі обмеження. З цього року у декількох регіонах Австралії тестують експериментальний формат соціальних виплат. Одержувачам допомоги видають дебетову картку, якою можна розплачуватися лише у обмеженого числа рітейлерів, а зняття готівки недоступно. Це обмеження діє на 80% всієї одержуваної суми.

Чиновники, які запустили програму, сподіваються, що це допоможе людям шукати роботу, більш розумно витрачати гроші, а не спускати соцвиплати на наркотики, алкоголь та азартні ігри.

Невеликі експерименти на півдні і заході Австралії показали, що після введення обмежень 40% людей відзначили, що їм краще вдається збирати і дбати про дітей. У той же час рівень злочинності не змінився. Менше 25% учасників помітили позитивні зміни у своєму житті після введення ініціативи.

Як повідомляє ABC News, скоро програму можуть поширити на всю країну. Проект вже обговорюють в уряді. Під обмеження можуть потрапити одержувачі допомоги по безробіттю Newstart і посібників для громадян молодше 24 років Youth Allowance.

Прихильники безготівкових виплат стверджують, що допомоги — це не зарплата, і вони беруться з коштів платників податків. Проте деякі політики вважають, що такий підхід демонізує людей, які отримують соцвиплати.

Проблема полягає і в вартості проекту. В середньому на одного учасника експерименту з бюджету йде A$10 000, але чиновники сподіваються, що з часом вартість вдасться знизити. Противники такого формату виплат пропонують направити ці гроші на лікування алкоголізму і наркоманії, а не на «ідеологічне витрачення грошей». Експерименти з соцгарантіями також проводять у Данії, Голландії і Канаді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *