На Вінниччині запрацював антирейдерський штаб – запобігатимуть земельним конфліктам

Новини Вінниці

У вівторок, 22 серпня, під головуванням першого заступника голови Вінницької ОДА Андрія Гижка відбулося  перше засідання обласного оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель та збіжжя, завдання якого забезпечити захист аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі або збіжжя.

Йшлося про заходи щодо упередження рейдерського захоплення землі, зокрема, про встановлення  контролю за діями реєстраторів.

Будемо перевіряти діяльність реєстраторів реєстраційних служб. Як тих, що створені при районних державних адміністраціях, так і тих служб, які уповноважені державою – це і нотаріуси і БТІ, реєстратори, які діють при сільських і селищних радах. Останні випадки, які ми бачили по Вінницькій області: в Тростянецькому, Жмеринському, Чечельницькому районах  – в цих районах використовували можливості законодавства, так званий принцип екстериторіальності, коли власник земельного паю може бути зі Жмеринки, а його договір оренди реєструють в Чечельнику. У Вінницькій області не так багато конфліктних ситуацій, як у інших регіонах. Щоб упередити ситуацію, ще в червні місяці Валерій Коровій провів дві наради із головами районних адміністрацій, де говорили  про так званих "сірих" державних реєстраторів. Тоді було дано доручення про всі випадки екстериторіальності повідомляти голів державних адміністрацій, – розповів Андрій Гижко.

За його словами, у 2017-2018 роках на Вінниччині підлягають переукладанню 30% договорів оренди земельних паїв. А тому представники державних  і правоохоронних органів мають докласти максимум зусиль, щоб унеможливити виникненню проблемних ситуацій.

З кожним  третім земельним паєм буде відбуватися трансформація: переукладання, продовження договору-оренди,  пошук іншого орендаря або самостійний обробіток ґрунту. Якщо врахувати,  що на Вінниччині 700 тисяч пайовиків, то це  фактично більше 200 тисяч договорів оренди підлягає перереєстрації. В кожному регіоні  питання землі загострюються але за питанням землі дуже часто забувають власників  цієї землі – це простий український селянин, який під час роздержавлення отримав свій пай. Всі решта, хто є в цьому бізнесі  – орендарі цих земельних паїв. Тому сьогодні ми як представники влади маємо розуміти, що в цих відносинах має бути прозорість, зрозумілість, неупередженість і жодних конфліктів. Ми маємо  виходити з інтересів  власників паїв, не порушуючи законодавство приймати ті чи інші рішення. Реакція на ситуації має бути швидкою і оперативною, – зауважив Адрій Гижко.

Крім того,  представники оперативно штабу триматимуть на контролі і ситуацію із розрахунками за користування земельними паями.

Найближчим часом при облдержадміністрації також запрацює телефон гарячої лінії "Стопрейдер", а засідання штабу проводитимуться щовівторка.

За інформацією: Вінницька ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *