Автори 20 найкращих ідей щодо розвитку малого бізнесу на Вінниччині отримали гранти від МХП

Новини Вінниці

Голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій і директор зі зв'язків з громадськістю та корпоративної соціальної відповідальності компанії МХП Альона Кузьменко 16 серпня вручили сертифікати на 40 тисяч гривень 20 переможцям конкурсу мікрогрантових проектів «Село: кроки до розвитку», організованого ПАТ «Миронівський хлібопродукт». Матеріальною підтримкою велика компанія намагається допомогти розвитку малого бізнесу в сільській місцевості п'яти районів Вінниччини та відродженню самобутніх подільських сіл.

При підведенні підсумків конкурсу Валерій Коровій зазначив стратегічне співробітництво обласної влади з МХП по ряду економічних і соціальних проектів, яке, на його думку, в найближчі роки «буде визначати загальний вектор розвитку південного сходу регіону». «Компанія створила в області 3,8 тисячі нових робочих місць. Зараз вона приступає до спорудження біогазового комплексу та нових об'єктів, а навколо таких виробників завжди формується супутня сфера обслуговування, в якій, як правило, задіяне в 5-10 разів більше робочих рук», – зазначив Валерій Вікторович.

Нардеп Микола Кучер нагадав, що грантова програма покликана стимулювати бажання місцевих жителів до розвитку свого невеличкого бізнесу, а кошти, що виділяються МХП, дозволяють людям спробувати свої сили в реалізації власних ідей, які зазвичай відрізняються унікальністю і обіцяють вразити у майбутньому.

Високу конкурентоспроможність багатьох проектів підтвердив і партнер програми – голова спілки підприємців «Стіна» Олександр Печалін. Він підкреслив, що в окремих випадках підприємці писали бізнес-проекти для розвитку вже існуючого напрямку, а іноді і для реалізації нових ідей. В цілому дебютна для області програма МХП показала потужний потенціал і прекрасну перспективу.

Так, «Бершадський риборозплідник» за допомогою гранту збирається збільшити обсяги розведення риб і створити зону відпочинку в селі Устя Бершадського району, а підприємець Петро Халаман має намір відродити колись існуючу в с. Клебань Тульчинського району мікроГЕС потужністю 30 кВт.

Досить популярною виявилася тема розведення лікарських рослин і ягід. У селі Маяки Тульчинського району Володимир Білко за грант хоче вирощувати саджанці і продавати спаржу лікарську, в селі Басаличівка Гайсинського району Олександр Бондар збирається розводити малину і суницю на агроволокно, а його сусід по селу Станіслав Розсоха – рідкісні лікарських рослини, занесені до Червоної Книги України. Зі схожою ідеєю щодо лікарських рослин перемогла і Любов Васильєва з Жерденівка Гайсинського району.

Розвивати малинові плантації збирається фермер Олексій Марусич з Никифорівців Немирівського району. У селі Бортники Тульчинського району завдяки отриманому гранту Юрій Ляш збирається реалізувати ідею створення «Медового раю», а простіше кажучи, розширення пасіки та випуску меду в великих обсягах. Катерина Патлатюк в Яланці Бершадського району хоче вирощувати великі обсяги печериць для забезпечення ними райцентру та околиць, а Микола Кривоніс з Флориного – різних сортів винограду. Розширенням тепличного господарство планує зайнятися Наталія Стороженко з Оляниці Тростянецького району.

За рахунок переробки твердих побутових відходів в селі Війтівка Бершадського району Євген Трохименко має намір «очистити» від сміття кілька навколишніх населених пунктів. Леся Гнатовська бачить використання гранту в збільшенні асортименту та обсягів надання перукарських послуг в селі Райгород Немирівського району. Борис Московський в проекті вказав ідею розширення перепелиній ферми в Тиманівці Тульчинського району, а Олег Гнатенко – розведення кролів в Брацлаві Немирівського району, де за рахунок гранту він збирається збільшити поголів'я в кілька разів.

У Мухівцях Немирівського району Володимир Пузаєнко планує організувати перший в області сільський парк відпочинку «Світ розваг» для дітвори з райцентру та навколишніх сіл. У Сокільці цього ж району Світлана Сердюк хоче влаштувати прокат товарів для спорту та відпочинку. У сусідній Печорі Тульчинського району Тимофій Рудик представив проект «Цеглинка в фундамент», а Олена Кобець з Даньківки Тульчинського району – по виробництву сиру в вакуумній упаковці.

Як організатор конкурсу директор зі зв'язків з громадськістю та корпоративної соціальної відповідальності компанії МХП Альона Кузьменко підкреслила великий спектр проектів, їх різноплановість і побажала переможцям досягти успіху в своїх починаннях.

 За iнформацiєю:Станіслав Краєвський

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *