За минулий рік громадські організації ідентифікували 160 вінничан, постраждалих від торгівлі людьми. Найбільше з яких (42 особи) з міста Вінниці, 23 – з Вінницького, 19 – з Калинівського, 12 – з Оратівського районів області.
Про це сьогодні, 28 липня, повідомила лідерка громадської організації ФА «Прогресивні жінки» Наталія Козлова.
Торгівля людьми – це злочин, що ґрунтується на вербуванні, приховуванні та перевезенні людей виключно з метою їхньої експлуатації. Всередині країни людей продають з метою трудової експлуатації у сільському господарстві та сфері послуг, сексуальної експлуатації та жебрацтва. Українці сьогодні їдуть на роботи переважно до Польщі, Росії, а всередині країни – до Одеської та Миколаївської областей. Безпритульні діти є особливо вразливою категорією до торгівлі людьми в Україні. І саме діяльність організації спрямована на протидію насильству та запобіганню торгівлі людьми, ліквідацію всіх форм дискримінації в суспільстві, – зазначила Наталія Козлова.
Загалом, за її словами, в області надано офіційних статусів постраждалих від торгівлі людьми державними структурами з 2012р. по теперішній час – 35 особам. За видами експлуатації – трудова (22 особи), жебракування (6 осіб), сексуальна експлуатація (5 осіб), продаж дитини(1 особа), вилучення органів(1 особа).
Громадською організацією продовжено серію заходів до Всесвітнього дня боротьби із торгівлею людьми. Так, на 29 липня запланована інформаційна акція з роздачею рекламних матеріалів, яка відбудеться на Європейській площі Вінниці.
За матеріалами: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА