Досвідом інтегрованого розвитку у Вінниці діляться делегати з 4-х міст України

Новини Вінниці

Сьогодні, 5 липня, у Вінниці стартувало чергове засідання Координаційної ради з інтегрованого розвитку міст. У ньому беруть участь представники Вінниці, Полтави, Чернівців та Житомира – міст-учасників проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», а також Мінрегіону, Швейцарського бюро співробітництва в Україні та німецької урядової компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Учасники засідання обговорюють рамкові умови, що існують в Україні та визначають можливість реалізації принципів інтегрованого розвитку, і необхідність реформування чинного законодавства.

Такі зустрічі однозначно корисні, бо кожне місто має свої особливості, свою історію та свій менталітет. Розвиток кожного з міст проходить своїм шляхом. Хтось раніше почав підходити комплексно до розвитку міста, хтось пізніше, але є у нас всіх одна проблема – наслідування радянської системи, оскільки наші міста будувалися в той період, – зазначив, вітаючи учасників зібрання, мер Вінниці Сергій Моргунов. – Також ми всі розуміємо, що є дуже багато неузгодженостей у законодавстві щодо розвитку міст. До прикладу, зробити ширину смуги руху 2,7 м сьогодні неможливо, бо ДБН цього не дозволяє, хоча це в першу чергу безпека для громадян. Такі зустрічні потрібні для того, щоб ми могли втілити свої ідеї в певні документи, виходити із законодавчою ініціативою спільно з Кабінетом Міністрів, Мінрегіоном, нашими народними депутатами. Але головне, що такі зустрічі – це обмін думками і досвідом.

Міський голова також розповів, що Вінниця протягом року достатньо ефективно попрацювала в рамках проекту. Було реалізовано програму «Школа молодого посадовця», розпочато «Майстерню міських проривів» під керівництвом відомого економіста Павла Шеремети, проведено більше десятка навчальних тренінгів для працівників міської ради, а також проведено два Форуми, на яких влада та громада спільно напрацьовують Концепцію розвитку міста до 2030 року по різних напрямках та галузях. 

Ключовою темою в нашому проекті є підготовка фахових планів міської мобільності, а це дуже важливо для функціонування міста. Для мене велика честь оголосити, що всі чотири міста-партнери прийняті в міжнародну мережу Mobilise Your Citi. Вона підтримується Євросоюзом і європейським країнами та спрямована на те, щоб усі задіяні в питаннях міської мобільності могли обмінюватися досвідом і використовувати найкращі практики, – каже керівник проекту GIZ Маріас Брандт.

Він вручив представникам міст відзнаки про прийняття до міжнародної мережі.

Директор Департаменту містобудування, архітектури та планування територій Мінрегіону Сергій Білоус зазначив, що всі реформи, які відбуваються, повинні йти попереду законодавства.

Це дуже важко і складно з огляду на те, чи дійсно правильним шляхом ідуть громади, чи правильну дорогу обрано в процесах змін. Враховуючи те, що зараз в державі процес децентралізації набув розмаху, та реформа, яка започаткована стосовно сталого розвитку міст, залучення громад до планування міських територій, відкритості, доступності цих процесів, в найближчий час це має вийти зовсім на інший рівень, і сьогоднішня робота нашої координаційної ради якраз направлена на ці процеси, – сказав Сергій Білоус.

У програмі першого дня роботи Координаційної ради – також відкриття офісу проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні». 

За інформацією: Департамент у справах ЗМІ та зв'язків з громадськістю Вінницької міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *