Сьогодні, 26 травня, у вінницькому кінотеатрі «Родина» урочисто і святково відкрили четвертий Міжнародний «Чілдрен Кіно Фест».
Перед демонстрацією першого мультфільму дітей розважали різноманітними майстер-класами, пригощали смачною випічкою та розповідали про історію кіно.
Для цього у фойє кінотеатру фахівці обласного комунального підприємства «Вінницякіно» влаштували ретро-кіно-виставку: показали давні кінопроектори, підсилювачі, освітлювальні прилади, кіноплівку різних форматів, фото зі знімальних майданчиків, старовинні кіноафіші та багато іншого.
Після цієї виставки ми плануємо на своєму підприємстві відкрити музей ретро-кіно, – каже заступник директора підприємства «Вінницякіно» Валентина Погребняк.
Кіно-фото виставка демонструється у Вінниці вперше, її автор – чи не найстаріший кіномеханік Вінниччини Євген Кулаковський, якого колеги називають людиною-легендою.
У системі кінопрокату чоловік працює з 1959-го року, відтоді й почав збирати технічні цікавинки, пов’язані з виробництвом та демонстрацією фільмів.
Юним та дорослим відвідувачам фестивалю й виставки Євген Кулаковський показує найдавніший її експонат, – прес 1953-го року, за допомогою якого кіномеханіки дуже швидко склеювали розірвану під час сеансу кіноплівку. Розповідає автор експозиції і про кінопроектор «Україна» 1963 року випуску, який об’їздив не одне село Вінниччини, але й досі – в робочому стані:
Носити його важко, але у кожному селі знаходилась «бригада» хлопчиків, які допомагали за те, щоб потім безплатно піти в кіно. Возили його і мотоциклами, і на конях. У селах тоді кіномеханіків чекали, як Бога.
Такими або схожими проекторами ще десь крутять фільми?
Таким уже ні, а «35-міліметрові» – ще є у Вінницькій області села, де працюють з ними. На жаль, це відходить в минуле, хоча японці сказали, що альтернативи плівковому кіно сьогодні немає. Цифра не дає такої якості зображення, як плівка, сучасні цифрові кінотеатри, на мою думку, виграють за рахунок звуку, а не якості зображення.
У фойє кінотеатру на дітей також чекали казкові кіно- та мультгерої, та чи не найбільше юні гості фестивалю раділи аніматору в образі Чарлі Чапліна, хоча далеко не всі діти бачили фільми за участю видатного актора. Про ці стрічки їм розповіли вже під час екскурсу в історію кіно.
До речі, став вінницький «Чарлі Чаплін» в нагоді і патрульним поліцейським – на його прикладі вони показували дітям, як слід поводитись на дорозі, в громадських місцях і що буває за порушення правопорядку.
Нагадаємо, цього ж дня у Вінниці стартував і селфі-квест «Куди сховався Чарлі» – саме так звати маленьке совеня, що стало символом фестивалю. Його фото маленьким вінничанам варто знайти на вулицях міста, зробити з ним селфі та розмістити на своїй сторінці у Facebook або Інстаграм з хештегом #КудиСховавсяЧарлі!? Аби стати переможцем квесту і отримати казкові подарунки, потрібно зібрати максимальну кількість селфі із совенятком з різних куточків міста, отримати якнайбільше лайків і розмістити фото на сторінці «Чілдрен Кіно Фесту» у Facebook.
ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ У ВІННИЦІ :
(кінотеатр «Родина», вул. Миколи Оводова, 47).
ВСІ ПОКАЗИ НА 9:30 РАНКУ
27 травня – «Життя кабачка» 8+, 66 хв.
28 травня – «Хлопчик у золотих штанях» 6+, 99 хв.
29 травня – «Люблю тебе, мамо» 12+, 83 мин.
30 травня – «Моллі Мун і чарівний підручник гіпнозу» 7+, 98 хв.
31 травня – «Вперед, до школи!» 5+, 76 хв.
1 червня – «Маленький монстр» 4+, 72 хв
2 червня – «Микита Кожум'яка» 5+, 85 хв.
3 червня – «Люм'єр!» 10+, 90 хв.
4 червня – «Лапа» 7+, 92 хв.
Вхід на всі покази – безплатний, за попередньою реєстрацією на сайті фестивалю. Зареєструватися може кожен охочий – для цього потрібно обрати фільми для перегляду, а також заповнити електронну форму.
Традиційно глядачі виступають у ролі журі фестивалю, віддаючи свої голоси за вподобані картини. Переможця міжнародного конкурсу буде обрано шляхом підрахунку глядацьких голосів.