Скільки часу Анатолій Олійник керуватиме Вінницькою облрадою без заступників

Інтерв'ю Новини Вінниці

З понеділка, 22 травня, у Вінницькій обласній раді розпочнуться консультації з лідерами депутатських фракцій щодо висунення кандидатур на посади першого заступника і заступника голови. Про це повідомив очільник облради Анатолій Олійник.

Обласна рада – це представницький орган і підкреслюю – колективний. Тому всі рішення, що стосуються функціонування обласної ради, ухвалюються колективно. Ми будемо в широких дискусіях виходити на те, щоб окреслювати кандидатури і заступника, і першого заступника голови облради. Незважаючи на те, що голова обласної ради вносить кандидатури, я розумію: якщо немає більшості по тій чи іншій кандидатурі, то затія із тим, щоб когось висунути – провальна. Тому обласна рада визначиться на пленарному засіданні щодо кандидатур заступника і першого заступника.

Чи будуть збереженні при цьому нинішні партійні квоти?

Консультації з політичними партіями – це загальноприйнята практика демократичних країн. Ми маємо бути в глибокій дискусії, в обговоренні кандидатур з усіх сторін для того, щоб в сесійній залі ця кандидатура набрала більшість і щоб ми не ув’язалися в якусь непотрібну возню. Тому про квоти я категорично не говорю, я говорю про консультації з політичними силами, з усіма зацікавленими сторонами, що вийти на прийнятний варіант.

Ви сподіваєтесь після відставки Людмили Щербаківської на подальшу конструктивну роботу з «Батьківщиною» чи можуть бути демарші і протистояння?

Я бачу це так, як має у нормальному демократичному суспільстві функціонувати орган місцевого самоврядування: має бути більшість, яка бере на себе відповідальність, подобається це комусь чи не подобається. Має бути опозиція, яка має критикувати ту більшість, яка є. Людство нічого кращого, поки що, не придумало. Цей процес природно буде в демократичному суспільстві, без цього ми скотимось в тоталітаризм.

Чи є якісь термін – коли має бути обраний ваш заступник, адже у Вас тепер немає жодного заступника?

Визначених термінів немає, але є обставини: тепер я не можу захворіти, немає можливості з особистих питань десь залишитись, тому що можуть бути різні ситуації, які мають вирішувати тільки обрані голова, перший заступник чи заступник. Тому думаю, що найближчим часом вийдемо на узгоджені кандидатури.

Відставку Людмили Щербаківської її ініціатори аргументували, серед іншого, лобіюванням інтересів своїх родичів при призначенні керівників комунальних закладів. Виходячи з цього, чи будуть перевірятися або переглядатися ці призначення?

Найменше, що я хотів би, це коментувати ці питання. Але все, що стосується призначень – є законодавство про працю, є Конституція, яка не передбачає звуження трудових прав людини, і суд – завжди на боці людини в цих питаннях. Є керівники даних підприємств і установ, які приймали рішення, видавали відповідні накази, це – не наші повноваження. Приймає рішення керівник, якщо він взяв на себе відповідальність з прийому тієї чи іншої особи на роботу – він за це відповідає. Коли ми будемо проводити щорічні оцінки, коли щоквартально на комісію викликаємо, хай керівник дасть відповідь депутатам обласної ради. І якщо депутати будуть вбачати якісь порушення, то вони будуть ініціювати якісь стягнення. Це ті механізми, які мають працювати.

Але ж у формулюванні проекту рішення про звільнення Людмили Щербаківської значилось саме: «лобіювання питань щодо призначення на керівні посади близьких до себе людей»…

Ініціатори, які підписалися під цим проектом, так сформулювали, це – їхнє бачення, а 51 депутат це підтримав.

Нагадаємо, сьогодні, 19 травня, депутати проголосували за звільнення Людмили Щербаківської з посади першого заступника голови Вінницької облради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *