Чи готові прикордонники до безвізу, розповів спікер Державної прикордонної служби України Олег Слободян.
"Насамперед ми повинні були оснастити всі наші пункти пропуску обладнанням для біометричного контролю", – сказав Слободян в інтерв'ю "112UA".
"Щодо нашої інтеграції в європейське поле безпеки – це під'єднати пункти пропуску до баз даних Інтерполу. Ці основні завдання ми виконали вчасно і якісно. Це підтвердили всі комісії ЄС, коли приїжджали, перевіряли готовність України", – зазначив спікер Державної прикордонної служби.
"На даному етапі у нас всі 157 основних пунктів пропуску технічно обладнані для біометричного контролю. Вся необхідна апаратура є як на першій, так і на другій лінії прикордонного контролю. 127 пунктів пропуску підключили до баз даних Інтерполу. Їх менше, тому що на деяких залізничних пунктах у цьому немає необхідності", – пояснив Слободян.
Крім того, речник звертає увагу на нововведення.
"Наприклад, їхатиме сім'я з дитиною: у батьків біометричні паспорти, а у дитини – проїзний документ. Для нас це буде підставою випустити цю сім'ю з країни. Але до країни ЄС з дитиною їм в'їхати не вдасться. Батькам можуть сказати: ви можете в'їжджати, а діти не мають такого права. Для цього потрібно мати біометричний паспорт і для дитини.
Будь-яка країна на в'їзді так чи інакше посилює заходи контролю і фільтрації громадян. Тому дуже велика ймовірність, особливо для громадян, які їдуть до країни ЄС вперше, що їх прикордонники на кордоні ЄС можуть зупинити, щоб з ними поспілкуватися й уточнити мету візиту, уточнити, чи заброньований у них готель, чи є зворотні квитки. Якщо вони їдуть до родичів, де ці родичі проживають, чи можуть вони з ними зв'язатися, чи є у них достатнє фінансове забезпечення. Законодавство кожної країни встановило мінімальний рівень фінансового забезпечення іноземців для перебування в ній. У країнах Євросоюзу в середньому від 50 до 80 євро на добу на людину".