На Вінниччині “начальник поліції” видурив у подружжя пенсіонерів 25 тис грн та $500

Новини Вінниці

За «залагодження питання» з поліцією та рідними жінки, начебто загиблої у аварії, винуватцем якої є їх син, літне подружжя віддало зловмисникам усі свої заощадження. 25 тисяч гривень та 500 доларів США 75-річний пенсіонер вночі на вулиці села віддав незнайомцю, який представився начальником поліції.

10 травня близько першої години ночі до подружжя пенсіонерів на стаціонарний телефон зателефонував чоловік, який представився начальником поліції, та повідомив, що їх син став винуватцем аварії, у якій загинула жінка. Аби йому уникнути кримінальної відповідальності, потрібно заплатити гроші родичам загиблої та працівникам поліції. Шахрай озвучив суму у 6 000 доларів США. Таких грошей у пенсіонерів не виявилось, і вони погодились віддати усе, що в них було – 25 000 гривень та 500 доларів США. Гроші за «звільнення сина» батькам сказали принести у районне відділення поліції.

Коли вночі пенсіонер з грошима вийшов на трасу, щоб з села дістатися до районного центру, до нього під’їхала автівка, з якої вийшов чоловік у кепці поліцейського. Він сказав, що це з ним пенсіонер мав домовленість про звільнення сина з поліції, забрав у нього гроші та наказав дома чекати сина з розбитою машиною.

Наступного дня, коли до пенсіонерів зателефонував 51-річний син поцікавитися їхніми справами, він дізнався, що його батьки стали жертвами шахраїв і зателефонував у поліцію. Як виявилося, у «винуватця аварії» ніколи не було машини і водійського посвідчення.

Слідчим відділенням поліції відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 190 КК України (шахрайство). За такий злочин передбачено покарання до 3-х років обмеження волі.

Поліція вкотре закликає громадян бути обачними, недовіряти подібним дзвінкам та не панікувати. Перевірте, де дійсно знаходиться Ваша рідна людина. Пам’ятайте, у разі реального затримання працівники поліції повідомляють рідним про затримання, вказуючи на підстави та термін, а також вказують відділ чи відділення, де утримується особа. Чинним законодавством не передбачено жодних платежів за утримання чи затримання особи правоохоронним органом. Якщо громадяни виконують вимоги псевдополіцейських та передають їм кошти, то вони автоматично стають правопорушниками відповідно до статті 369 ККУ – надання неправомірної винагороди службовій особі. Попросіть людину, яка представилась працівником поліції назвати прізвище ім’я, по-батькові і дату народження затриманого родича, запитайте у чому він був одягнений, колір очей, зріст. Практично у 100 % випадків такою інформацією зловмисники не володіють, оскільки телефонний номер набрали навмання. Якщо Вам повідомляють, що близька людина вчинила ДТП, обов’язково поцікавтеся, де це сталося, яка була машина, який її колір та державний номер.

За інформацією: Відділ комунікації поліції
Вінницької області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *