Сьогодні, 24 квітня, в галереї «Арт Шик» – офіційне відкриття групового експозиційного проекту «НЕВІД`ЄМНІ» (17.00).
Проект впроваджується департаментом культури Вінницької міської ради спільно з ГО «Лабораторія актуальної творчості» та мистецьким центром «Галерея-ХХІ» з 2011 р., цьогоріч відбудеться всьоме за партнерства ГО «Креативний простір» та ГО «Культурна стратегія – ХХІ».
«Ре:візія» – програма, що відкриває для міста Вінниця широке поле для ознайомлення з найкращими зразками культурних досягнень з різних регіонів країни, завдячуючи пріоритету налагодження культурної комунікації Департаменту культури Вінницької міської ради. Географія проекту широка. Вінничани за час дії програми отримали можливість поринути у світ мистецьких процесів, що відбуваються у Київі, Львові, Одесі та Запоріжжі, дослідили культурні ініціативи і традиції Вінничини.
Цього року «RE:ВІЗІЯ» представляє груповий експозиційний проект «НЕВІД`ЄМНІ» художників Ігоря Мельника, Соломії Ковтун та Сергія Декалюка, який презентує сучасні тенденції розвитку сфери образотворчого мистецтва західного регіону держави, а саме: «нову хвилю» молодих митців-професіоналів.
Метою, представленого ними проекту є прагнення показати простоту і водночас красу та неповторність моменту – миті. За допомогою художніх образів вона постає на полотнах, великі формати яких підкреслюють широкий діапазон творчих амбіцій митців, насамперед у бажанні показати у живописі різноманіття життя. Таким чином, художники об’єднують свої серії робіт, написаних за останні кілька років у цілісне спільне «невід’ємне».
Водночас митці звертаються до фундаментальних цінностей моралі, ментально-психологічного світовідчуття та естетичних універсалій, автори проекту прагнуть передати любов до Людини як такої, до Батьківщини, до природи рідного краю. Для них це ті спільні ознаки, котрі є в кожного українця та єднають український народ. Проект «Невід’ємні» – це прагнення привернути увагу глядача, заклик озирнутись навколо й поставити питання «Хто він і звідки?».
У межах програми «RE:ВІЗІЯ» протягом тижня будуть відбуватись заходи у формі лекцій, майстер – класів та творчих дискусій.
Творчий куратор проекту: Олександр Никитюк.