Двадцять молодих вінничан поїхали на Донбас «Потягом Єднання»

Новини Вінниці

Сьогодні, 19 квітня, два десятки вихованців Вінницького вищого професійного училища сфери послуг вирушили до Києва, звідки на Донеччину та Луганщину відправиться вже сьомий Потяг Єднання «Труханівська Січ». Цього разу семиденна подорож – мистецька, потяг об’єднає представників профтехучилищ з усієї України під девізом «Професія – як мистецтво».

Уже вдруге на Схід поїде Віталій Олійник. Хлопець навчається на кухаря-кондитера, у містах Донбасу збирається демонструвати свої майстер-класи.

Покажу, як готувати рибні медальйони під вершковим соусом, можна – індичку на мангалі. Але головне – показати, що Україна – єдина, що ми всі разом, – каже Віталій.

Я буду проводити майстер-класи зачісок, стрижок. Будемо демонструвати нові технології, на площах будемо плести колоски, косички, одній моделі зробимо високу зачіску з елементами плетіння. Дуже цікаво буде познайомитись з ровесниками з інших міст, знайти нових друзів, – розповідає третьокурсниця училища Анна Мальована.

За словами голови Вінницької молодіжної ради Дмитра Мири, організаційно вінницькій делегації допомогла міська влада, учасники Потягу Єднання у Луганську та Донецьку області повезуть також сувенірну продукцію від Вінниці.

Окрім патріотичної мети – єднання української молоді, це буде ще й популяризація профтехосвіти, – вважає Дмитро Мира.

За словами викладача ВВПУ сфери послуг Наталії Заслоцької, тема профтехосвіти нині – на часі. Це вже давно зрозуміли в Європі. Наприклад, 70% чеських учнів після закінчення школи отримують саме робітничу професію.

Їде наш театр мод «Тріумф», який везе три колекції, моделями будуть дівчата-перукарі, які також готують свої майстер-класи. Кухарі кондитери напекли подарунків – смайликів. Будемо також презентувати затребувану нині професію швеї, – каже Наталія Заслоцька.  

Традиційно учасників потягу проводжають батьки Героя Небесної Сотні Максима Шимка.

Просто їздити на Схід і возити допомогу – потрібно, але для молоді – не зовсім цікаво, це не давало ефекту єднання. Тоді активісти 4-ї козацької сотні, у якій був наш Максим, вирішили, що потрібно єднати Україну і таким чином їздити, – каже мама Максима Шимка Зоя Кузьменко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *