Одразу дві групи мітингувальників вийшли сьогодні вранці під стіни вінницької ОДА та обласної ради. Яблуком розбрату стало близько півтисячі гектарів землі.
Мешканці села Агрономічного стверджують, що ділянка розташована в межах населеного пункту і належить громаді. Водночас, студенти ВНАУ переконані, що ця земля вузом належати навчальному закладу. А мешканці Агрономічного кажуть , що земля використовується не для навчання, а для товарного виробництва.
Представники обох груп мітингуючих зайшли до зали обласної ради , де у ці хвилини розпочинається позачергова сесія.
Щось не схожі ці мешканці Агрономічного на селян, що живуть у дво-триповерхових хоромах у так званому “Царському селі” під Вінницею. Скільки для цих селян коштувало один раз крикнути “ганьба”?
Пока отцы в АТО воюют, их детей оставляют без возможности получить хорошее сельськохозяйственное образование в родной стране. Сколько можно издеваться над молодёжью, которая вынуждена искать неквалифицированную работу на заграничных фермах, чтобы иметь кусок хлеба?
Ясно, чого це конфлікт за землю виник саме тоді, коли держава отримала кредит із-за кордону. Там же сказано, що однією з умов є те, що Україна дозволить продавати землю. Руками селян хочуть прихватизувати ті невеликі залишки державної землі, яка ще перебуває в користуванні держави. А студентів-аграріїв навіть своя держава не хоче підтримати. Видно, що продадуть і землю, і народ, який так легко народ обдурити.
А що по-новому вже землю роздають? В нашому селі кажуть, що вже тільки державна земля лишилася, то нових паїв не дають. Чи йти до голови і вимагати?
В Україні в усі часи за землю сварилися. От у нас у селі, як людина помирає, то не дітям пай переходить, а тіпа в державу. А як спробуєш щось заперечити, то без роботи лишишся. А де в селі роботу шукати. Голова сам начальник скрізь. Може й в Агрономічному голова людей, як нас, у страху тримає, щоб ішли криком захищати інтереси влади?