Екологічний захід районного масштабу

Новини Вінниці

Зразкову толоку співробітників ПГ "Віойл" організували вінницькі депутати Дмитро Чаленко і Алла Власюк

Коли намічається захід на відкритому повітрі, він завжди залежить від погоди. Особливо толока. А коли різко похолодало і дві доби ллє дощ, мало у кого вистачить оптимізму стверджувати, що толока відбудеться і люди захочуть прийти. Та й як можна прибирати, коли зверху тече вода, а під ногами чвакає ?!

Але, судячи з усього, у депутатів Алли Власюк та Дмитра Чаленко підвищений рівень оптимізму і свої зв'язки в "небесній канцелярії". Призначена на 8-е квітня толока співробітників Промислової групи "Віойл" з прибирання території, прилеглої до Вінницького олієжиркомбінату пройшла масово і результативно. Понад 350 учасників, 12 вантажівок вивезеного сміття і кілометри прибраного берега гряди п'яти озер від залізничного моста до вулиці Чехова.

"Давайте порадіємо один одному і цьому дню"

Другий рік поспіль перед Великоднем підприємство проводить екологічний захід районного масштабу. Цього разу віойловці збиралися на 8-30 біля прохідної олієжиркомбінату, надягали поверх теплих курток фірмову зелено-жовту форму і жартували з приводу майбутнього екстриму. Небо залишалося незрозуміло похмурим. Старт суботника біля молодіжного клубу "Соняшник" по вулиці Волошковій. Сотні людей зібралися з готовністю попрацювати за любої погоди. І тут з-за хмар засяяло сонце! Небо наповнювалося синявою і світлом, все світлішими і радіснішими ставали обличчя.

Дуже всім вдячні, що ніхто не злякався погоди, і вийшли всі з нами прибрати територію нашого мікрорайону, звернувся до своїх співробітників голова правління ПАТ "Вінницький олійножировий комбінат", депутат Вінницької облради Дмитро Чаленко. Думаю, що це чудова справа. Ми тут всі працюємо, багато хто з нас тут живе, і якщо ми тут наведемо лад, буде дуже добре.

Шановні дорогі мої Віойл! Я дуже рада всіх вас бачити, і місцевих мешканців теж. Цього разу більше прийшло тих людей, які тут проживають, сказала фінансовий директор ПГ "Віойл", депутат Вінницької міськради Алла Власюк. Вчора було Благовіщеня, і сьогодні такий гарний день. А в сім годин ранку ми ще не знали, чи буде та погода. Ми вирішили, що буде. Тому що в нас блага справа, і Бог нас благословляє. Давайте добре попрацюємо і відпочинемо.  І давайте порадіємо один одному і цьому дню. Дякуємо всім, що прийшли.

Інформація про майбутню толоку була в фейсбуці, по мікрорайону розклеєні оголошення і квартальний комітет сповіщав місцевих жителів. Але прийшло їх не більш 5-10 відсотків від кількості людей, яких виставив "Віойл". Проте минулого разу було всього дві-три людини місцевих, які не працюють на комбінаті. Так що це вже прогрес.

"Ми все розбили на дільниці"

«Головнокомандувачем" заходу стала Галина Червінська, яка підготувала все необхідне для злагодженої командної роботи. Територія прибирання була розбита на дільниці, за якими закріплювалися підрозділи підприємства. Старший кожної групи отримував карту з орієнтуванням на місцевості і завданням.

"Дільниця №1 права сторона вулиці Чехова над озером і права сторона озера. Відповідальний Коровій Богдан. Входять підрозділи: відділ продажу, відділ закупок і відділ технічної підтримки.

Дільниця 2 ліва сторона озера і парк до греблі. Каляткіна Надія. Бухгалтерія, аудит, розрахунковий відділ, юридична служба, офіс, відділ кадрів, служба інформації та безпеки".

Голос Галини Василівни звучав піднесено, сонце світило все яскравіше, люди посміхалися і жартували свято! Натхнення, таке радісне і заразливе, охоплювало всіх.

"11-та дільниця Нечаєв Олександр: автотранспортний цех, цех готової продукції. Гребля між четвертим і п'ятим озером, ліва сторона п'ятого озера і схил від залізничної колії  до п'ятого озера.

12-та дільниця Савєльєва Галина бухгалтерія, ОХО, ремонтно-будівельна дільниця. Перехрестя вулиці Волошкової, ліва сторона Сергєєва-Ценського, залізнична колія від переїзду АТП

13-та дільниця Муляр Володимир служба вантажної роботи, відділ логістики залізнична колія від переїзду АТП до Сергєєва-Ценського до Немирівського шосе".

Потім люди отримували інструменти, рукавиці, воду в пляшках, одноразові стакани і відправлялися на свою ділянку. На набережній було встановлено намет медпункту і біотуалет.
"Якщо всі так будуть робити, в нас буде добре жити"

Працювали до 12 години дня. І засмічена територія на очах перетворювалася в культурний простір. Здавалося, що й природа навколо стає яскравішою, і дихати легше.

Парасковія Загнітко, начальник виробничої лабораторії:

Дощ був, переживали всі, але, слава Богу, погода гарна. Працюємо, відпочиваємо, наводимо порядок. Багато наших співробітників цим шляхом йдуть на роботу на комбінат, так що це теж наша територія. Хочемо, щоб людям було приємно. Зрозуміло, що у всіх є свої домашні справи, турботи і плани, але півдня, я вважаю, може виділити кожен для того, щоб навести чистоту.

Чистота повинна бути всюди. Я теж живу в цьому районі, але вийшла як працівниця комбінату. А місцеві жителі проводять суботники у дворах самі по собі, хоча улічкоми організовували їх і сюди. Вони були, але мало хотілося б більше.

Тетяна Віталіївна, хімік-аналітік виробничої лабораторії:

Ми прийшли сюди вбирати заради чистоти, і зараз в нас почуття радості та задоволення.  Повинно буду всюди чисто.  Треба частіше робити такі заходи. Якби частіше вбирали, було б чистіше у нашій країні. І щоб не смітили. Тоді люди будуть більш культурними.

Юрій Катрук, бухгалтер-ревізор:

Радісно люди зібралися, роблять добру справу. Це чудово душа співає і радіє! Якщо всі так будуть робити, в нас буде добре жити. Я живу в іншому районі міста і тут рідко буваю, але хтось буде користуватися цією чистотою. Будуть тут люди відпочивати, купатися.  

Пам'ятаєте,  колись були ленінські суботники, коли 22 квітня весь радянський союз працював. І чисто було всюди. І зараз таке почуття піднесення , і це дуже добре всі люди радіють. І навіть природа радіє: вранці був дощ, а зараз вже нема. Все добре із нами Бог.  

Олена Громадська, працює в технологічному відділі інженером зі стандартизації:

Це чудовий захід для того, щоб показати суспільству, що ми є люди, і не потрібно засмічувати навколишнє середовище. Якщо ви хочете називатися справжніми людьми, будь ласка, прибирайте після себе і свою територію, біля якої ви проживаєте чи ходите відпочивати. Якщо кожен буде слідкувати за собою, це буде дуже добре.

А завдяки такому заходу ми показуємо нашим городянам, що питання екології не найостанніше на сьогоднішній день. І треба даним прикладом застосовувати різні методи для того, щоб підтримувати гарний стан сьогодення. Якщо ми будемо цим займатися, думаю, інші організації, які також піклуються про охорону навколишнього середовища, наступного року обов'язково до нас приєднаються. 

Може люди зрозуміють нарешті?!

Гряда п'яти озер біля "олієжиру" романтично-красиве місце в Вінниці. Вишенське озеро в порівнянні з ними здається маленьким і прозаїчним. Однак кількість сміття тут і його різноманітність пригнічує навіть скромну уяву та здатна похитнути найоптимістичнішу віру в людей. Пляшки пластикові та скляні як виразки на свіжій траві, стихійні звалища всілякого мотлоху сусідять з будинками і гаражами. Паперове та поліетиленове сміття місцями лежить килимом, а серед гидоти спустошення розцвіли найніжніші фіалки.

Дмитро Волошин, диспетчер:

Правильно, що організували цей захід наведемо порядок. Тільки шкода, що не вийшли люди, які тут все накидали і зробили такий гармидер. То треба ж комусь приклад показувати, і думаю, що чисто тут буде більш-менш довго. Може люди зрозуміють, що після них не повинні прибирати інші.  Але ступінь забруднення тут середній буває гірше.

Віталій Філімончук, начальник теплоенергетичного цеху:

Другий рік я тут прибираю, і мені здається на перший погляд, що того року було більше сміття. Може люди зрозуміли, що не потрібно так смітити. Надіюся, що така тенденція продовжиться, і наступного року майже не прийдеться тут прибирати.

Його колега виказав іншу думку:

Дуже багато сміття тільки на одній ділянці минулого року вивозили три-чотири машини, а в цьому вже п'ять-шість. Ми прибираємо, намагаємося, а звідки береться сміття зрозуміло.

Павло Пономарчук, заступник комерційного директора ПГ "Віойл":

Ми прийшли колективом прибрати і почистити озера і природу навколо, показати приклад, що смітити на природі не треба. А якщо ти прийшов відпочити, можна все за собою акуратно прибрати. Місцевість тут красива, але поки не було прибрано, був жахливий вигляд. Люди поводяться незрозуміло. Але так не скрізь відбувається. Потрібно показувати приклад своїм дітям, вчити і виховувати, що за собою завжди треба прибирати. Це твій дім, твоє подвір'я, вулиця, і там має бути чисто. Це ж не важко викинути сміття в смітник чи урну.

Галина Іванішина, прибиральниця в гаражі олієжирового комбітату:

Було брудно, ми прибрали, тепер чисто. Були такі дільниці, що було дуже брудно, а десь посередньому  накидано. Чи надовго вистачить чистоти не можу сказати як люди будуть ставитись до цього. У нас на хуторі Шевченко ми сміття не розкидаємо все збираємо в мішки і вивозимо. А тут не дуже люди ставляться.

В роботі людей на суботнику були задіяні чотири вантажівки-самоскиди і чотири екскаватора. На території розвішали понад 40 табличок "За чисте довкілля", "Будь сильним! Донеси сміття до смітника", "Чисто не там, де метуть, а там, де не смітять", "Візьми сміття з собою" та іншими подібними надписами. Може допоможе?

"Хто добре працює, той заслуговує добре відпочити"

Завершенням толоки співробітників ПГ "Віойл" став пікнік з юшкою, шашликами, пиріжками та гарячим чаєм. І вийшло свято праці, де була і користь, і радість. А ще підводили підсумки обмінювалися враженнями, оцінювали зроблене.

Галина Червінська:

Я настільки задоволена! Навіть в радянські часи так не було. Як в мене б що не боліло, але друге дихання відкривається. Не важко організовувати. Для блага людей, щоб було чисто і красиво.

Ігор Гадомській, комерційний директор ПГ "Віойл":

Почин дуже хороший. Колектив наш різний, від робочих до директорів, але всі роблять одну справу, і це дуже приємно. Ентузіазм, весело все, дружно. Якщо ми приберемо, і далі люди не будуть тут смітити, буде порядок. Потрібно показати приклад, а далі подивимося. Але хочеться, щоб роботи було менше. Тому що в минулому році все прибрали, а воно знову також, на жаль. Але я вірю в хороше. Вірю, що люди перестануть смітити. Тому що коли чисто, не хочеться смітити, а коли сміття, то на нього кидають інше сміття.

Алла Власюк, фінансовий директор ПГ "Віойл":

Вражає, як нам пощастило з погодою. І хоча сильно похолодало, люди все одно прийшли. У кожного була можливість сказати, що він погано себе почуває або якась інша поважна у нього ситуація, але ніхто цього не зробив. Просто уточнили, чи толока буде, і пішли. Це дійсно радує. І радує, що в цій толоці взяли участь ще більше людей, і всі працювали з ентузіазмом. Звичайно, хотілося б бачити більше місцевих жителів, і сподіваємося, що в наступному році їх буде більше. А ще сподіваємося, що наша робота зроблена не дарма.

Дмитро Чаленко, голова правління ПАТ "Вінницький олійножировий комбінат" ПГ "Віойл":

Захід пройшов дуже активно, наші співробітники працювали з великим ентузіазмом і добре прибрали територію. Найголовніше, щоб ті люди, які тут живуть, побачивши, що тут було і як стало, підтримували свою територію в належному вигляді.

Нам організувати людей було зовсім не важко, тому що ці толоки традиційні, і напередодні люди вже самі запитували, коли виходимо на прибирання. А пікнік після толоки ми організовуємо вперше, і сподіваюся, він теж стане доброю традицією. Хто добре працює, той заслуговує добре відпочити.

Прес-служба ПГ "Віойл"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *