Торік у світі стратили 1032 людини. Це на третину менше, ніж 2015-го. Однак дані не включають Китай. Щороку тут карають тисячі громадян.
У КНР 2016 року стратили більше людей, ніж в усіх інших країнах світу разом узятих. За приблизними оцінками, близько 2 тис. Про це заявили в міжнародній правозахисній організації Amnesty International.
Виконання смертних вироків у Китаї відносять до сфери державної таємниці. Статистика засекречена.
За даними китайських правозахисників, від арешту до розстрілу минає в середньому два місяці. Часто засуджують невинних. Практикують примусові зізнання.
"Вибиті зізнання не можна розглядати як правдиві. На практиці ж маємо поліцейське свавілля. Підозрюваних довго і жорстоко катують, щоб отримати свідчення", – каже професор Нью-Йоркського університету Джером Коен.
Смертну кару торік застосовували у 55 країнах. Більшість страт відбулася у 5-ти з них: Китаї, Ірані, Саудівській Аравії, Іраку та Пакистані.
Загальне зменшення кількості офіційно зареєстрованих страт пов'язують передусім з різким падінням їхнього числа в Ірані та Пакистані. В Ірані минулого року виконали 567 вироків проти 977 2015 року. У Пакистані на законних підставах позбавили життя 87 людей. 2015-го таких було 326.
У США стратили найменше людей за чверть століття – лише 20.
У Білорусі винесли перший 2017 року смертний вирок. Гомельський обласний суд визнав 32-річного місцевого жителя винним у вбивстві двох людей з особливою жорстокістю. Засудив до розстрілу.