Вінницькі журналісти отримали можливість стати «феніксами»

Інтерв'ю Новини Вінниці

«Журналіст – голос суспільства, який має чітко розуміти і відчувати, що відбувається, і майстерно донести це до читача», – вважає психолог Наталія Станчук. Вона знає: журналістська праця – стресонебезпечна і часто понаднормова. І, щоб «голос» і у вогні не горів, і у воді не тонув», Наталя навчає працівників мас-медіа, як вберегти себе від емоційного виснаження і залишатись у відмінній професійній «формі».

– Мені цікаво і легко працювати з людьми різних професій. Однак кожна професія має свою специфіку. Журналісти, на мій погляд, є на інформаційній межі між суспільством і проблемою. Вони відповідають на запит суспільства і дають зворотній зв’язок актуальної проблеми на широкий загал. Їх робота потребує залучення багато ресурсів. Під час роботи у тренінгових групах, журналісти навчаються слідкувати за дотриманням балансу між віддачею тих ресурсів, які вони витрачають на роботу, та поповненням їх. Адже для усіх професій важлива не лише мотивація до роботи, а й вміння організовувати собі повноцінний відпочинок та не обділяти інші сфери свого життя, щоб отримувати задоволення та наснагу до творчості, любити свою роботу, – стверджує психолог.

Проект для журналістської спільноти адмініструє громадська організація «СПІНОЗА». Він отримав назву «Палай – не згорай!», адже журналісти нерідко «горять» роботою, не розмежовуючи власні інтереси і запити суспільства на інформацію. Учасники проекту, що розпочався 3 березня і триватиме до 21 квітня, відвідують спеціальні тренінги, консультуються у психолога індивідуально. І навчаються розуміти і відчувати себе та власні бажання, не беручи на себе зайвої відповідальності «за все на світі».

-Участь у тренінгових групах – цікавий досвід. Інколи ситуація, яку пережив, не «відпускає», запам’ятовуючись надовго. Представивши групі свою ситуацію, я почув різні варіанти її інтерпретації іншими учасниками. У кожного свій світогляд, своє сприйняття однієї і тієї ж події. І я отримав для себе цінні знання і черговий «урок життя», – прокоментував Вадим – один із учасників проекту. 

А для Катерини Буяльської, журналістки одного з вінницьких сайтів, досвід участі у тренінговій групі став «бонусом» до її університетської освіти.

-Оскільки я новачок у журналістиці, то питання «професійного вигорання» швидше пов’язані з моментами, яких не вчать в університеті. Це конфлікти в колективі, суперечки з приводу поглядів на ті чи інші події, наївність та намагання бути по-максимуму чесною з собою та оточенням. Завдяки тренінгу мені вдалося краще зрозуміти, що мене може чекати в майбутньому, зробити висновки та проаналізувати загалом як варто реагувати на різні перипетії, що траплялись під час роботи журналістом. Сподіваюся, що натхнення до роботи супроводжуватиме мене ще довго)), – розповіла Катерина.

Психолог Наталія Станчук переконана – для журналістів важливо «писати те, що відповідає реальності і власним переконанням, не йти врозріз зі своїми моральними принципами». Так і «не вигорати» легше, і швидше відновлюються сили для плідної і ефективної роботи. Навіть за сучасних умов відсутності стабільності у суспільстві.  

Проект «Палай – не згорай!» фінансується коштом бюджету – його проведення підтримали у Департаменті соціальної і молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *