Сьогодні, 24 лютого, перед початком чергової сесії Вінницької міськради під стінами адмінбудівлі та в холі «Прозорого офісу» зібрались активісти із цілою низкою вимог до влади міста.
Прийшли сюди, зокрема, учасники АТО, аби підтримати проект рішення про працевлаштування АТОвців в охоронній структурі міста.
Нам мерія запропонувала робочі місця в комунальному підприємстві з охорони. Хай це будуть школи – будемо ретельно відбирати претендентів, – говорить учасник бойових дій Леонід Гуменний.
Чому деякі депутати виступають проти цього?
Пояснення в мене одне: вони занадто загрались в політику і забули про людей…
Тим часом у холі міськради одна з груп мітингувальників розклала на столику яблука, горіхи, пляшку молока, цибулю, іншу городину – ніби на продаж. За словами активісти Таїси Гайди, таким чином вони хотіли привернути увагу до резонансної справи – накладення 11 тисяч гривень штрафу «Муніципальною поліцією» на бабусю, яка в центрі Вінниці продавала власні яблука. «Продавці городини» також виступили проти виділення 100 мільйонів гривень міському «Фонду муніципальних інвестицій». Кажуть, немає гарантій, що ці гроші не розберуть по своїх кишенях наближені до влади підприємці.
Сутички у холі міськради розпочались, коли хтось вирвав з рук рухівця Валерія Палія плакат і порвав його. При цьому Валерій Палій повідомив поліцію, що жінка, яка вирвала у нього плакат, ще й пограбувала його – вкрала мобільний телефон і значок Народного Руху. Поліцейські запропонували активісту написати відповідну заяву, що він пізніше й зробив. Щоправда, значок і телефон уже були при ньому. Каже, що жінка сама повернула викрадене.
Тетяна Новіцька, яку Валерій Палій назвав крадійкою, розповідає, що прийшла до міськради у справах – вирішити питання із субсидією. А в пана Палія відібрала тільки плакат.
Те, що вони пишуть, – бридко. Вони щоразу претензії пред’являють, думають, що кошти, які виділяються на місто, депутати будуть класти собі в кишеню. Я знаю, що це неправда, що вони тільки бунтують місто. Як могло не дійти до бійки, якщо вони кричать, лаються? Я нашу Вінницю дуже люблю, вона, дійсно, стала красивою: і чисто, й прибрано, і молодь в нас хороша. Навіщо будоражити людей?, – каже Тетяна Новіцька.
Це моя власність, так само, як ваша. Тому я маю право тут не тільки мітингувати, а й заночувати, якщо захочу. Це власність міської громади, – говорить активістка Ольга Гандурська.
Активіст однієї з громадських організацій міста Павло Власюк розповідає, що учасником сутички в міськраді став випадково.
Я просто хотів зайти у «Прозорий офіс», бачу, що тут «балаган». Уже вкотре бачу тут таку ситуацію. Я здивований, тому що Вінниця, як на мене, дуже гарне місто. Я часто буваю в інших областях, бачу, що відбувається там. Я б не хотів дестабілізації, яка відбувається в нас. Ми всі добре бачили і розуміємо, яким чином було створено «ДНР» і «ЛНР» – такими ж заворушками. Мені прикро, я вирішив виступити і висловити свою думку, – говорить Павло Власюк.
Саме він вирішив помирити учасників штовханини – запропонував разом виконати гімн України. Після цього напруга в холі міської ради дещо спала.