У неділю, 29 січня, понад дві тисячі жителі Шаргородського району з’їхалися до райцентру на мітинг проти медичної реформи. Зокрема, люди невдоволені тим, як формують їхній госпітальний округ. Місто Шаргород приєднали до округу з центром у Могилеві-Подільському, це місто на кордоні з Молдовою. Місцеві жителі скаржаться, що до цього міста їм їхати більше години і навіть немає прямого автобусного сполучення між населеними пунктами. Мітингаврі впевнені, що усі районні лікарні закриють, а відтак – доведеться годинами діставатись до медзакладів.
Протестувальники перекривали одну з доріг у Шаргороді, обіцяють навіть всеукраїнський страйк та, в крайньому разі, – перекриття залізниці.
Людям кажуть – лікарню не закривають. Звичайно, не закривають. Ніхто не повісить на двері замок і не скаже, всьо не приходьте, наша лікарня закрита. Лишать койко-место. Буде одне місце для хірурга, одна койка буде для гінекологічного відділення. Тобто лікарня просто самоліквідується, – обурюється Інна Фрідкіна, мешканка Шаргорода.
Обласні чиновники, в свою чергу, кажуть, що рішення про закриття чи створення повинна приймати територіальна громада міста чи району в цілому. Тому жодної мови про закриття лікарні в цілому, чи закриття якогось відділення абсолютно не йде мова.
Проте, у самій лікарні, через яку і здійнявся галас, впевнені, що заклад поступово зникне. Операції робитимуть у Вінницькій лікарні чи в госпітальному окрузі, який планують відкрити за 60 кілометрів.
Віталій Чорний, головний лікар Шаргородської районної лікарні каже:
Ми будемо на рівні великої гарної амбулаторії. Тобто пологового не буде, хірургії… Хоча спеціалісти в нас є.
Лікарі навіть показують нове обладнання, яке подарували мед закладу спонсори. Медики запевняють, що такої апаратури немає навіть в деяких обласних лікарнях.
Довіряють районним лікарям і місцеві жителі. Говорить Олена Гищенко, пацієнтка, який нещодавно тут зробили операцію, переконана:
У нас тут спеціалісти дуже кваліфіковані. Хірурги, гені кологи, реаніматори, терапевти, ну я особисто знаю чоловік п’ять таких, що я тільки їм довіряю.
Довідка. Відповідно до реформи, в кожному окрузі повинна бути принаймні одна лікарня інтенсивного лікування (першого або другого рівня). Розташовуватися вона буде за принципом “золотої години”: так, щоб з будь-якої точки округу до неї можна було добратися не більше ніж за 60 хвилин. Один округ передбачає охоплення території з населенням 200 тис. осіб при наявності лікарні 2-го рівня або 120 тис. осіб при наявності лікарні тільки 1-го рівня. Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк заявив, що МОЗ контролює дотримання методології створення госпітальних округів, а громади самостійно визначають кількісний і якісний склад медустанов у госпітальному окрузі.