25 січня у Києві в офісі Американської торговельної палати за ініціативи ЄБРР відбувся практичний семінар “Створення ефективної правової основи для впровадження ЕСКО-проектів в Україні”.
На заході йшлося про перспективи реалізації ЕСКО-проектів в Україні, було презентовано успішний іноземний досвід енергосервісних компаній, були надані практичні поради щодо застосування Закону України "Про публічні закупівлі" в контексті регулювання ЕСКО-проектів, та щодо використання примірного енергосервісного договору. В обговоренні взяли участь представники органів державної влади, місцевого самоврядування, міжнародних організацій, бізнесу, а також міжнародної компанії Bird & Bird і провідних українських юридичних фірм.
Олександр Домбровський, в.о. Голови парламентського Комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки, на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук наголосив на актуальності розв’язання питань, які піднімалися на семінарі:
Сьогодні існує потреба забезпечення функціонування ефективного механізму закупівлі енергосервісу, відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі", також є необхідність конкретизувати положення Закону України "Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації" (4549). Ми з колегами – народними депутатами ще в квітні минулого року внесли до Верховної Ради проект Закону про внесення змін до Закону України “Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації” (щодо механізму закупівлі енергосервісу). У жовтні законопроект був прийнятий за основу в першому читанні. Ухвалення даного законопроекту дозволить залучити приватні інвестиції для реалізації проектів з термомодернізації в бюджетних закладах, що суттєво зменшить споживання паливно-енергетичних ресурсів та видатки на житлово-комунальні послуги. Це, в свою чергу, забезпечить економію державного та місцевих бюджетів, а також стимулюватиме українське виробництво енергоефективного обладнання, матеріалів та розвиток нових будівельних технологій. Співпраця з енергосервісними компаніями (ЕСКО) є одним із найбільш ефективних механізмів підтримки енергетичної безпеки України. У перерахунку на економію енергоресурсів, потенціал енергозбереження у будівлях публічної сфери становить 700 млн куб. м природного газу на рік.
Парламентарій також подякував Представництву Європейського Банку Реконструкції та Розвитку в Україні за організацію практичного семінару, за фінансування й підтримку політики енергоефективності в Україні і висловив сподівання на успішний розгляд у Верховній Раді законопроекту № 4549 щодо закупівлі енергосервісу вже найближчим часом.