За неофіційними даними, у Вінниці понад 78 тисяч осіб працюють “в тіні”. Про це в ексклюзивному коментарі УНН-Центр повідомила начальник управління Пенсійного фонду України у Вінниці Алла Лоба.
За даними головного управління статистики у Вінницькій області, станом на 1 жовтня 2016 року з 379 034 тисяч усіх жителів Вінниці, 267, 833 тис — населення працездатного віку. Офіційно працюючих з них — 95 750 осіб, ще 91 610 — пенсіонери. На обліку у Центрі зайнятості перебуває 2 148 вінничан. Отже, виходить, що понад 78 тис вінничан працездатного населення перебувають у невизначеному статусі, — розповіла А.Лоба.
За її словами, трудові відносини між найманим працівником та роботодавцем обов’язково мають бути зафіксовані у трудовій угоді, якою визначаються умови оплати праці та розмір заробітної плати. Від цього залежить пенсійне забезпечення.
Мінімальний стаж для призначення пенсії складає 15 років, повний — 30 років. Тобто, якщо в людини недостатньо страхового стажу, права на пенсію, на жаль, немає. Таким особам управління соціального захисту населення призначає соціальну допомогу в розмірі 949 грн. Тому не варто толерантно ставитись до „тіньової“ зайнятості і такої ж заробітної плати. Наймаючись на роботу, громадянам слід пам’ятати, що нелегальна праця — це відсутність гарантій на безпечні, здорові умови праці, відпочинок, оплату лікарняного, страхових виплат у разі нещасного випадку на виробництві чи профзахворювання, допомоги з безробіття, — сказала Алла Лоба.
За інформацією: УНН-Центр