Двох синів з ДЦП одна доглядає 87-річна жінка у Тростянецькому районі

Новини Вінниці

У Цибулівці Тростянецького району 87-річна матір одна доглядає своїх двох синів-інвалідів. З дитинства в них важка форма ДЦП. Чоловіки не розмовляють та ледве ходять. Старенька сама вже не справляється. Часто допомагають сусіди. Соціальна служба пропонувала переселитись їм до інтернату. Але родина категорично відмовилась. А селяни вимагають, аби для них виділили соціального працівника. Але чиновники нічим вже зарадити не можуть. 

Василеві – 66 років, його молодшому брату Степану – 54. Разом із матір’ю вони туляться у маленькій кімнатці. На столі лежать гори медикаментів.

За словами матері Фросини Мотрук, часто родині доводиться голодувати. Інколи грошей не вистачає.

Дров купила – три тисячі віддала, все треба купити, їсти майже нічого немає, окрім картоплі, – розповідає жінка.

Фросина Мотрук зізнається, доглядати за дітьми їй уже важко. Тож часто на допомогу приходить сусідка.

Сніг допомагає відкидати, дров занести, води, молока принесу. В магазин доводиться ходити, по медикаменти – хлопцям іноді треба закуповувати на 2-3 тисячі ліків, – говорить сусідка Галина Сененюк.

Фросина Мотрук неодноразово просила соціальну службу, аби їй виділили помічника. Але чиновники говорять, що старенька отримує чималу допомогу від держави – вісім тисяч гривень. Тож в змозі сама найняти доглядальницю. Також родині пропонували переїхати до будинку пристарілих. Але вони категорично відмовились.

На дачний час територіальний центр обслуговувати дану сім’ю не може за законодавством. Пропонували мамі через Вінницю оформитись в інтернат, виділити окрему кімнату, мати категорично відмовилась. Вона хоче свого будинку, своєї землі, – каже заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Тростянецької РДА Олена Гонтар.

Селяни обурені, що соціальна служба рахує гроші Фросини Мотрук. Говорять, більшість старенька витрачає на ліки. Інколи, їй навіть доводиться економити на їжі. Тому часто сусіди допомагають родині хто чим може.

На ліки вона витрачає гроші, на памперси і на їжу. Я думаю, що на даний час цих вісім тисяч – це не гроші, – розповідає мешканка Цибулівки Віра Черній.

Відвезти Фросину Мотрук та її дітей до будинку пристарілих – селяни не дадуть. Самі взялися допомагати. Попросили місцевого фермера, аби він найняв родині доглядальницю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *