Як перетворити ідеї в гроші – навчатимуть у Вінницькому «політесі»

Новини Вінниці

У Вінницькому національному технічному університеті відкрили Стартап Школу «Sikorskiy Challenge». Діятиме вона під егідою аналогічної Школи Національного технічного університету «КПІ імені Ігоря Сікорського».

Основна мета – навчити всіх охочих реалізовувати та впроваджувати інноваційні бізнес-ідеї в діючі стартап-проекти.

Це – нова сторінка у житті не тільки університету, а й регіону загалом, – переконаний ректор вишу Володимир Грабко.

Наші закордонні друзі, які добре обізнані на інвестиційній діяльності, підкажуть нам, як краще налагодити цю роботу, як залучити до проекту бізнес. Результатом має стати активніша наукова діяльність молоді, заробляти на своїх ідеях зможуть і студенти, і викладачі університету, – говорить Володимир Грабко.  

Локомотивом та ідейним натхненником створення Стартап Школи у Вінниці ректор ВНТУ називає представника міжнародної компанії «Transfotech» Давида Аріе. 40 років тому він закінчив Вінницький «політех», уже 20 років мешкає в Ізраїлі і працює у сфері ІТ. Каже, має справу з українськими, в тому числі й вінницькими програмістами, вважає їх надзвичайно талановитими.

Думаю, настав час проявити себе українським програмістам. Впевнений, що ініціативу підхопить вся Україна, а Вінниця буде в лідерах, адже тут дуже багато талановитих студентів. Для цього потрібна інфраструктура. І приватні інвестори, і компанії, і держава мають брати в цьому участь, – вважає Давид Аріе.

За словами Давида Аріе, зі звичайних студентів Стартап Школа має зробити «стартапістів», навчати створювати, а головне – реалізовувати свої ідеї.

Ми використаємо наш міжнародний досвід, щоб просунути ваші ідеї, а якщо вони будуть недостатньо серйозними, ми їх покращимо, – обіцяє Давид Аріе.

За словами керівника київської Стартап Школи «Sikorskiy Challenge» Інни Малюкової, у КПІ започатковували її у лютому 2014-го, час також був непростим – тоді буквально палав Майдан, але вже у травні відбувся перший випуск. Було презентовано 7 стартапів, 2 з них нині вже отримують другий раунд фінансування.

Приклади вже реалізованих ідей учасниками столичної школи «Sikorsky Challenge» навів Генеральний директор наукового парку «Київська політехніка» Володимир Гнат.

Це – пристрій для програмування снів, що нині тестується у США, програма для розпізнавання облич, інтерактивні поверхні, винахід, що може дозволити перетворювати хмари в енергію, наносупутник, який вже на орбіті. Оборонні структури наразі вивчають програму одного з учасників «Sikorsky Challenge», що дозволить моніторити соцмережі і, за психологічною поведінкою користувачів, визначати можливі терористичні загрози тощо.

Не бійтеся пропонувати та відстоювати свої ідеї. Перспектива висококваліфікованих інженерів в Україні дуже велика, – порадив студентам Володимир Гнат.

Заняття у Стартап Школі Вінниці розпочнуться в лютому 2017 року і триватимуть до травня. Після завершення навчання слухачі Школи, а також інші охочі зможуть взяти участь в конкурсі проектів, за підсумками якого переможці отримають фінансування своїх розробок та підтримку їх впровадження.

Зареєструватися слухачем Вінницької Стартап Школи можна за посиланням.

Фото: Прес-центр ВНТУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *