На розгляд інвестиційної ради при Кабінеті Міністрів України подані інвестиційні документи стосовно придбання обладнання для хірургії та реанімації нового корпусу Вінницької обласної лікарні імені Пирогова. За позитивного рішення та успішного захисту проекту, Вінниччина вже наступного року отримає на закупівлю необхідної апаратури 234 млн гривень. Про це повідомив голова ОДА Валерій Коровій.
Для повного завершення нового корпусу залишилось тільки придбати обладнання, та в 2014 році відбулася велика девальвація і вартість проекту виросла втричі. Ми розглядали варіант використання наявного обладнання, та оскільки це нова будівля і нові технології, стало очевидним, що ми не зможемо скомпонувати його тією мірою, щоб надавати якісні послуги. Тому прийняли рішення сконцентрувати свою увагу на 6, 7 і 8 поверхах – це хірургія та реанімація. Для нас це знаковий проект, тож ми хочемо потрапити у перелік проектів інвестиційної ради, придбати наступного року необхідне обладнання і зробити цей подарунок лікарні Пирогова до її 100-річчя, – наголосив Валерій Коровій.
За словами директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Людмили Грабович, обласна лікарні імені Пирогова має у своєму складі 20 стаціонарних відділень (717 ліжок), 12 з яких – хірургічного профілю. Лише за 9 місяців поточного року тут проліковано 18 192 хворих, в тому числі 12 438 – в хірургічних відділеннях. Питання необхідності будівництва нового корпусу, було підняте ще в 1994 році, тоді ж і розробили документацію, яку після актуалізації проекту у 2010 році було відкориговано.
Корпусів у лікарні багато, а реанімація розташована в одному приміщенні, тому швидко допомагати всім хворим, які прооперовані в різних будівлях, дуже складно. Крім того, неможливо створити умови для втілення новітніх медичних технологій, тому що новітні операції потребують, щоб були ліфти, анестезіологія, реанімація, інтенсивна терапія, – зауважила Людмила Грабович.
Проектом передбачено зведення корпусу на 240 лікарняних ліжок з дизель-електростанцією, киснево-газифікаційною станцією та інженерними мережами забезпечення цього об’єкту. Новий корпус міститиме палатні відділення: травматології, урології, абдомінальної хірургії та хірургії судин і кардіохірургії, кожне з яких розраховане на 60 ліжок, операційний блок, відділення анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії на 15 ліжок, а також лабораторію.
За період будівництва, станом на 1 січня 2016 року, тут виконано робіт на 139,7 млн гривень. Будівельна готовність об’єкту складає 90%. Залишилося, переважно, закупити і змонтувати медично-інженерне обладнання та меблі.
За інформацією: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА