Смертність, пов’язана зі споживанням алкоголю, в європейському регіоні за останні 25 років зросла на 4%. З розрахунку споживання алкогольних напоїв на душу дорослого населення європейський регіон як і раніше лідирує в глобальному масштабі, передає УНН з посиланням на прес-центр ООН.
У ВООЗ представили нову доповідь, де вперше відслідковується зв’язок споживання алкоголю з рівнем смертності в Європейському регіон, згідно з доповіддю, жителі Східної Європи п’ють інакше, ніж європейці в західних країнах.
“Основна відмінність полягає у формі вживання алкоголю і ось за цим показником регіон Східної Європи відрізняється тим, що шкідливе споживання характеризується епізодичністю із високою кількістю вживаного алкоголю, і є набагато більш поширеною, ніж в країнах Західної Європи,” — заявив експерт ВООЗ Володимир Позняк.
Найбільше п’ють в країнах Євросоюзу. За даними авторів доповіді, п’ята частина населення старше 14 років, як мінімум, раз на тиждень доходить до крайнього ступеня сп’яніння, випиваючи понад п’ять келихів або чарок алкоголю. Така поведінка обертається серцево-судинними і раковими хворобами, цирозом печінки, а також навмисними або випадковими каліцтвами.
Експерти закликають країни вжити заходів, які б допомогли знизити рівень зловживання алкоголем і поліпшити здоров’я населення. Обмеження доступу до алкогольних напоїв, підвищення податків на алкогольну продукцію, заборона на рекламу і пропаганду алкоголю — всі ці заходи вже довели свою ефективність.