Львівські програмісти показали вінничанам, як полегшити побут через «Інтернет речей»

Новини Вінниці

Вінницьких фахівців та ентузіастів ІТ-сфери у понеділок, 19 вересня, зібрала у Центрі інновацій та підприємництва iHUВ компанія «Eliftech». Тут для всіх охочих влаштували IoT Meetup (IoT Meetup: Developing project based on AWS IoT) – неформальну зустріч за кавою та піцою, де розробники зі Львова показали, як можна автоматизувати та запрограмувати поведінку техніки і речей.

Застосування технології IoT (Internet of Things), або «інтернет речей» може суттєво полегшити життя і побут людей, а головне – здешевити деякі наші «примхи», – переконували львів’яни Роман Шуварик та Іван Васюник

Хлопці оснастили цією технологією з використанням Raspbery Pi, AWS IoT і Voice Recognition іграшкову залізницю типорозміру H0, показали, як управляти моделлю поїзда можна голосом, до того ж на відстані.

Це моє хобі – моделі залізниць, вони досить ефектно виглядають, справляють враження, тому продемонструвати технологію вирішив саме на прикладі поїзда, – говорить Роман Шуварик.

ІТ-спеціаліст розповідає, що перед тим, як стати senior developer у компанії ElifTech, довго жив і працював у Німеччині, часто буваючи в знаменитій мініатюрній «Країні чудес» – музеї моделей у Гамбурзі.

На моделі для цього музею та обладнання для їх автоматизації там ще з самого початку витратили сотні мільйонів тоді ще марок. А скільки вкладали в подальшому – годі й порахувати. Тепер організатори музею замислились про застосування IoT, утримувати музей зможуть за смішну, як для такого об’єкта суму, – каже Роман.

Львівські програмісти не виключають, що подальші розробки дозволять на відстані керувати голосом, навіть, справжніми поїздами і не тільки, – вважає Іван Васюник.  

Потяг – це тільки приклад, ми можемо таким чином автоматизувати будь-які пристрої. І головне – зробити це доволі дешево. Наприклад, створити систему «розумного будинку»: придбати потрібно буде тільки датчики, а утримування системи на місяць буде коштувати менше одного долара, – каже Іван Васюник.

Таким самим чином можна, зокрема, автоматизувати роботу систем теплопостачання, що вкрай актуально в нинішніх умовах пошуку шляхів енергоефективності. Однак, держава поки належним чином не реагує на розробку ІТ-фахівців, що дозволила б зробити енергоощадним ледь не кожен будинок.   

Я чув, що багато університетів вже почали впроваджувати цю практику на кафедрах, можливо, це ще не кафедри ІоТ, але кафедри радіотехнічних напрямів вже вводять цю технологію в основу своїх курсів, – розповів Роман Шуварик.

Втім, хлопці переконані, у розвитку будь-якої технології підтримка, в тому числі державна – не головне. ІоТ і без того набирає популярності серед фахівців ІТ-сфери. Усе визначає бажання талановитих спеціалістів працювати і не боятися шукати щось нове.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *