За попередніми даними визначено ТОП-20 вишів, що отримали найбільшу кількість додаткових місць держзамовлення завдяки цьогорічному нововведенню “місце йде за абітурієнтом”. Більше половини рекордсменів – регіональні виші.
Читайте також: Майже 100 абітурієнтів з окупованого Криму вступили до українських ВНЗ
Відкриває двадцятку “Львівська політехніка” – порівняно з минулим роком, вона отримала 498 додаткових місць, друга позиція за КНУ ім Т.Шевченка – 393 додаткові місця, на третій сходинці КНЕУ ім Вадима Гетьмана – додалося 253 місця.
Додаткові місця отримали не лише київські, а й регіональні виші – 11 із 20 ВНЗ у ТОПі. Окрім “Львівської політехніки”, до першої десятки увійшли такі регіональні виші, як ХНУ ім В.Н.Каразіна – 231 додаткове місце, ЛНУ ім І.Франка – 210 додаткових місць, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка – 174 додаткові місця, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича – 169 додаткових місць.
Закривають ТОП-20 кращих такі регіональні виші, як Луцький національний технічний університет – 122 додаткові місця, Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки – 119 додаткових місць, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка – 117 додаткових місць, ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького – 116 додаткових місць, Сумський державний університет – 115 додаткових місць, ХНУ радіоелектроніки – 98 додаткових місць.
«Це попередні результати. Вони демонструють, що місця зосередились в сильніших університетах, а побоювання, що все держзамовлення сконцентрується тільки в Києві, були явно перебільшені. Зокрема, ми бачимо, що в ТОП-20 вишів за збільшенням місць держзамовлення, більше половини – це не київські виші. І основне, практика показала, що ця система піднімає прохідний бал, і кращі абітурієнти отримують можливість навчатися в університетах“, – зазначила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час брифінгу на тему: «Вступна кампанія-2016: результати і висновки».