До вищих навчальних закладів для зарахування на місця державного замовлення рекомендовані 184 тисячі 778 абітурієнтів. Про це повідомили в прес-службі МОН.
“Для Міністерства освіти і науки найбільш цікавим було отримати реальні дані та побачити, яким чином спрацює модель, коли місця держзамовлення розприділяються в залежності від преференцій сильних абітурієнтів і зараз у нас вже є попередні результати”, — розказала перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.
Завдяки системі “місце йде за абітурієнтом” перевагу на вступ до вищих навчальних закладів отримали абітурієнти з вищими балами ЗНО, таким чином вдалося підняти загальний прохідний бал на навчання за бюджетні кошти.
“Якщо аналізувати результати вступної кампанії, можна сказати, що є позитивні зрушення в плані рівного доступу до вищої освіти. Перш за все треба відмітити, що цьогоріч було скасовано позаконкурсний вступ і цільові направлення. Якщо ви пам’ятаєте 25% місць держзамовлення минулими роками віддавалися для позаконкурсного вступу. Що стосується „цільовиків“ — це могло бути 75% від держзамовлення. В результаті, ті вступники, що мали досить хороший бал, мали значно менший шанс вступити й отримати бюджетне місце” — зазначила експерт Громадянської мережі “ОПОРА” Наталія Радиш.
В цьому році відбувався прийом документів на здобуття чотирьох освітньо-кваліфікаційних рівнів. Так, рекомендацію до зарахування на місце держбюджету на здобуття освітньо-кваліфікаціфйного рівня бакалавр отримали 76 тис 664 абітурієнти, на магістра — 24 тис 189, на спеціаліста — 12 тис 546 та на молодшого спеціаліста — 71 тис 379 вступників.