Як шахраї наживаються на вінничанах, – пояснюють в поліції

Новини Вінниці

Не зважаючи на численні попередження, вінничани продовжують потрапляти на гачок аферистів. З початку року на території міста Вінниці працівники поліції задокументували понад 460 фактів вчинення шахрайських дій.

Найбільш популярні схеми, якими користуються нині аферисти – це звільнення родичів з поліції, купівля товарів через мережу Інтернет та надання послуг у банківській сфері, проведення «грошової реформи» та обмін грошей, а також використання сайтів-двійників.

Звільнення родичів з поліції

Шахраї телефонують та повідомляють, що близьку людину затримала поліція за скоєння якогось злочину. Задля звільнення від кримінальної відповідальності їм необхідно перерахувати гроші на вказаний номер телефону або поповнити банківський рахунок. При цьому злочинці вимагають у потерпілих не роз'єднувати зв'язок з ними до того, як їм перерахують гроші. Це робиться для того, щоб жертва не могла передзвонити до родича і перевірити, чи з ним справді щось сталося.

Шахрайства пов’язані з купівлею товару через всесвітню мережу Інтернет

Цей вид шахрайства полягає втому, що злочинець реєструється в Інтернет-магазині під вигаданим іменем, вказуючи одноразовий номер телефону. Після чого виставляє на продаж неіснуючий товар за ціною дешевшою за ринкову. Люди, які мають намір купити товар телефонують до продавця, і він пропонує переказати завдаток на банківську картку. Отримавши кошти, злочинці вимикають телефон. З початку року правоохоронці задокументували понад 130 таких фактів.

Шахрайства у банківській сфері

Аферисти переглядають Інтернет ресурси з оголошеннями про продаж речей. Знаходячи на сайті необхідні товари, зловмисники телефонують до продавців і просять надати реквізити банківської карти для перерахунку коштів. Отримавши номер карти, злочинці телефонують до продавця, і представившись працівником банку, повідомляють, що перераховані кошти тимчасово недоступні. Для доступу до них необхідно вказати деякі банківські реквізити. Дізнавшись необхідні дані, зловмисники самостійно перераховують кошти з картки потерпілого на іншу картку чи номер телефону.

«Грошова реформа»

Жертвами такого виду шахрайства стають самотні літні люди. Шахраї представляються працівниками соціальних служб та пропонують різні види допомоги та послуг, серед яких обмін грошей старого зразка на нові. Пенсіонери зазвичай погоджуються на пропозицію шахраїв, і ті обмінюють їм справжні гроші на сувенірні.

Використання «сайтів-двійників»

Сучасним інтернет-шахраям важко відмовити у винахідливості. Одним з нових видів шахрайств є використання сайтів-двійників – хакери промишляють підробкою сайтів відомих компаній та реєструють домени зі схожою назвою. Діючи нібито від імені компанії, шахраї використовують введену користувачем інформацію для того, щоб знімати гроші з рахунків жертв, або отримувати кошти під час здійснення електронних грошових переказів.

Поліція закликає громадян не довіряти незнайомим людям. Ні під якими приводами не переказуйте їм гроші та за жодних обставин не повідомляйте нікому реквізити банківських карток.

Перевіряйте документи у осіб, які представляються працівниками соціальних служб. Використовуйте лише перевірені Інтернет-ресурси для здійснення електронних переказів коштів. Пам’ятайте, вберегтися від шахраїв допоможе лише власна обережність та пильність.

За інформацією: Відділ комунікації ГУНП
у Вінницькій області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *