Днями відбулося засідання комісії Вінницької міськради з розгляду матеріалів про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Вінниці». За словами керуючий справами виконкому, голови комісії Сергія Чорнолуцького (керуючий справами виконкому), на адресу комісії надійшли подання з проханням розглянути питання щодо присвоєння звання «Почесний громадянин міста Вінниці» Аліму Рибачуку, Голові Вінницького обласного громадського об’єднання «Рада партизанів і підпільників Вінниччини», Заслуженому працівнику промисловості України та Анатолію Подолинному, старшому редактору робочої групи редколегії з підготовки до видавництва Зводу пам’яток історії культури Вінницької області.
Пан Чорнолуцький зауважив, що Вінниця, порівняно з іншими обласними центрами, є досить невеликим містом, і щорічне визначення його Почесних громадян – не зовсім доцільно, оскільки це певною мірою нівелює це почесне звання. Звання Почесного громадянина повинно присвоюватись особам, які дійсно зробили великий вклад у розвиток Вінниці та мають особливі видатні заслуги перед містом, які визнані міською громадою, та, як правило, здійсненні не за один рік. Для випадків, коли член територіальної громади здійснив вчинок, який заслуговує поваги та вшанування з боку громади, є інші відзнаки міського рівня, а саме «За заслуги перед містом», «За вагомий внесок у розвиток міста», «Відзнака міського голови», «За честь та мужність».
З метою підвищення авторитету звання «Почесний громадянин міста Вінниці» члени комісії неодноразово вносили пропозицію щодо внесення змін до Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Вінниці» 1 раз на 3 роки. А член комісії Юрій Зажирко запропонував присвоювати звання 1 раз на 3-5 років, або за необхідністю.
У процесі обговорення всі 15 членів комісії вирішили у 2016 році кандидатуру на присвоєння звання «Почесний громадянин міста Вінниці» не визначати та запропонувати міській раді розглянути пропозиції комісії щодо присвоєння звання «Почесний громадянин міста Вінниці» один раз на 3-5 років, або при необхідності.